Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

“Es tevi mīlu bez rozā brillēm”

JĀNIS un KRISTĪNE REŠŅAS

Autors • 07.12.2020.

“Es tevi mīlu bez rozā brillēm”
Burtu lielums

Novembra pēdējās ceturtdienas vakarā, ievērojot visus valstī noteiktos "Covid-19" ierobežojumus, ar Svēto Misi Madonas katoļu baznīcā noslēdzās saderināto un iemīlējušos vakari.

Šie deviņi tikšanās vakari bija liels pārbaudījums trīs saderināto un iemīlējušos pāriem, jo tikšanās notika gan klātienē, gan arī attālināti caur Zoom platformu.
Saderināto pāriem bija iespēja iepazīt sevi un otru pusīti tuvāk, bez rozā brillēm. Piedaloties šajos vakaros, viņi varēja atpazīt, vai pāra attiecības ir pietiekami nobriedušas, lai pieņemtu lēmumu laulāties Baznīcā. Lai labāk iepazīt otru cilvēku, svarīgi ir saprast dialoga pamatprincipus: uzklausīt otru, dalīties, nevis diskutēt, saprast, kas ir jūtas, un pāri visam ir piedošana.
Pieskārāmies šādām tēmām: "Identitāte", „Kristīga nostāja mūsu dzīvē", „Manas un tavas cerības". Ginekologi Gints un Silvija Lapiņi no Valmieras, kuri arī pārstāv kalpojumu „Laulāto Tikšanās", pastāstīja par dabīgo auglības ritmu iepazīšanu. Svarīga bija tēma par krīzēm un laulības pastāvēšanu, īpaši šodienas pasaulē.
Krīze tāpat kā prieks ir ierakstīta laulāto dzīvē. Katrā krīzē slēpjas arī labā vēsts, tikai jāiemācās to ar sirdi saklausīt. Jaunlaulātajiem pāriem jāapgūst savstarpējo atšķirību pieņemšana un atraisīšanās no vecākiem. Krīzi cilvēkā var radīt jaunības ievainojumi, bērnu piedzimšana, pusaudža gadi, darbaholisms, atkarības un citi šķēršļi. Tāpēc ir svarīgi izrunāt daudzas lietas jau tagad, pirms pāri nav salaulājušies. Un pāri visam svarīga ir piedošana.
Kursu nobeigumā pāri dalījās savās atziņās:
"Šie vakari mūsu attiecībās ienesa vēl lielāku savstarpējo sapratni. Mums bija iespēja beidzot rast laiku, kaut vai tās bija tikai 2-3 stundas nedēļā, pabūt kopā, izrunāties zem četrām acīm. Ikdienas skrējienā tam parasti pietrūkst laika."
"Sapratu, ka mums biežāk jārod laiks vienam priekš otra un jāizrunā sasāpējušās tēmas."
"Vakari atgādināja, ka lietas ir savlaicīgi jāizrunā, un ienesa lielāku cieņu vienam uz otru."
"Sirsnīgi pateicamies priesterim Mārim Ozoliņam, Aigaram un Sanitai Solovjeviem par palīdzību vakaru vadīšanā. Tāpat pateicamies Dievam par saviem 40 laulībā nodzīvotajiem gadiem (25. oktobrī), par bērniem un mazbērniem, par visām saņemtajām žēlastībām.
Mēs katrs vēlamies būt mīlēts. Mīlestība ir Dieva dāvana, un, kur vien tā izplatās, ir jūtams tās pārveidojošais spēks, dažkārt pat noslēpumainā veidā.


08.12.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px