Nesen – 10. decembrī – Ziemassvētku eglītes iedegšanas svētkos Valsts prezidenta pilī kopā ar uzaicinātajām Latvijas stiprajām ģimenēm piedalījās arī Signes un Aivja Masaļsku ģimene no Ērgļiem.
– Esam trīs bērnu ģimene. Iesaistāmies dažādos pasākumos, bijām patīkami pārsteigti, kad kādā sestdienas pēcpusdienā saņēmām vēstuli no Valsts prezidenta kancelejas, ka esam ielūgti uz Ziemassvētku eglītes iedegšanas pasākumu Rīgas pilī kopā ar Valsts prezidentu Egilu Levitu un viņa dzīvesbiedri Andru Leviti. Braucot uz Rīgu, katrai ģimenei bija jāņem līdzi pašgatavots eglītes rotājums. Kad ģimenes uzaicināja iepazīstināt ar sevi, rotājums bija jāiekar eglītē. Mūsu rotājums bija no dabiskiem materiāliem – no koka un čiekuriem, ar brūkleņu mētrām. Līdz šim uz eglītes iedegšanas svētkiem kopā ar Valsts prezidentu tika aicinātas gan audžuģimenes, gan paldies pasaka arī kuplajām un stiprajām ģimenēm, kas iesaistās vietējā sabiedrībā nozīmīgos pasākumos un paši organizē pasākumus. Šogad bija arī remigrējušās ģimenes un ģimenes, kurās bērni ir aizbildnībā, līdzās savējiem aug arī audžubērni. Esam ļoti priecīgi par to, ka bijām stipro Latvijas ģimeņu pulciņā Valsts prezidenta pilī. Redzējām, ka Latvijā ir tik daudz kuplu ģimeņu, kas velta laiku saviem bērniem, un, neraugoties uz bērnu skaitu, vecāki spēj arī iesaistīties sabiedriskajos pasākumos. Katra ģimene tika izsaukta, un cilvēks, kas šo ģimeni bija izvirzījis dalībai šajā pasākumā, bija sagatavojis stāstījumu par ģimenes nopelniem. Mēs guvām tik daudz pozitīvu emociju! Kad nākamreiz kāda ģimene saņems uzaicinājumu uz eglītes iedegšanu Rīgas pilī, obligāti ir jābrauc, jāsaņem "paldies!" par ieguldīto darbu. Šis bija arī pasākums, par kuru mūsu bērni varēs stāstīt saviem bērniem un bērnu bērniem. Ielūgumu ierasties pie Valsts prezidenta nemaz tik bieži nesaņem, tas ir jānovērtē, – izjūtās dalījās māmiņa Signe Masaļska, kas strādā Ērgļu novada pašvaldībā par sociālo darbinieci darbā ar ģimenēm un bērniem. Tētis Aivis Masaļskis ir uzņēmējs, ikdienā vada savu uzņēmumu "Saules serviss". Jau 21 gadu dod iespēju astoņiem darbiniekiem nopelnīt iztiku. Dzimis Jumurdā, taču savas ikdienas gaitas vada Ērgļos. Aktīvi darbojas Ērgļu vidusskolas padomē, ir tās priekšsēdētājs. Viens no Aivja Masaļska lolojumiem ir Tēva dienas svinības Ērgļu novadā. Jau piekto gadu ģimenes galva pulcē ap sevi aktīvus ļaudis un organizē Tēva dienas svinības ikviena ģimenei.
Meita Monta jau ir sasniegusi 18 gadu vecumu, mācās Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā 3. kursā, vēlas kļūt par apģērbu dizaineri, un uz pasākumu viņa ieradās kā Rīgas studente, lai pavadītu jauku pēcpusdienu kopā ar saviem tuvākajiem un Valsts prezidentu. Monta dejo gan sporta dejas, gan tautiskās dejas, spēlē dažādus mūzikas instrumentus. Ir pabeigusi Ērgļu mākslas skolu. Kad mācījās Ērgļos, spēlēja orķestrī bundziņas. Valtam ir 15 gadu, mācās Ērgļu vidusskolas 9. klasē, Madonas sporta skolā nodarbojas ar basketbolu, orķestrī spēlē tubu. Haraldam ir 13 gadu, viņš mācās Ērgļu vidusskolas 7. klasē, orķestrī spēlē eifoniju. Gatavojas šogad pabeigt Ērgļu mūzikas skolu. Bērni ir liels atbalsts brīžos, kad vecāki organizē pasākumus. Dzīvojot Ērgļos, visi pulciņi ir turpat, un katram atliek atrast savu aizraušanos, bet vecākiem – vajadzīgajā momentā pabīdīt. Pulciņu un iespēju, kur pavadīt brīvo laiku, ir ļoti daudz. Rīgā, manuprāt, vecākiem ir daudz grūtāk, jo nereti katrs pulciņš atrodas savā vietā, un jābūt lielai uzņēmībai, arī laikam, lai savas atvases visur izvadātu. Tāpēc arī Ērgļos atgriežas jaunās ģimenes, jo te ir laba vieta, kur bērniem augt un pilnveidoties, arī lētāka dzīvošana, – sarunā atklāj Signe.
Viņa ir dzimusi Jelgavā, bet viņas vecāmamma dzīvoja Ērgļos, uz kurieni pārcēlās arī Signe, kas pēc 9. klases beigšanas uzsāka mācības Ērgļu vidusskolā. Signe pastāsta, ka ir apguvusi vairākas profesijas, ir arī konditore-pavāre un latviešu valodas un literatūras skolotāja. Četrpadsmit gadu strādā par sociālo darbinieci.
Laiks pirms Ziemassvētkiem ir skrejošs un steidzīgs. Arī Signe un Aivis dejo tautiskās dejas (šogad gan no dejošanas deju kolektīvā "Rūdolfs" ir paņemta neliela pauzīte). – Mēs esam vērsti uz apkārtējo sabiedrību, arī bērniem to rādām, ka nevar dzīvot tikai "savā alā" un domāt tikai par sevi. Cits nedarīs, pašiem ir jāiet un jādara. Esam bijuši uz vairākiem Dziesmu un deju svētkiem, arī uz koncertiem, festivāliem ārzemēs kopā ar kolektīvu, taču prieks ir par to, ka kopā ar ģimeni izraujamies ceļojumos. Daudzbērnu ģimenēm nav tādu materiālo līdzekļu, lai dotos uz ārzemēm, bet tepat pa Latviju taču var paceļot. Šogad bija prieks nedēļu paceļot pa Latgali. Nekas tā nestiprina ģimeni, kā kopā pavadītais laiks, – uzskatā dalās Signe Masaļska.
Sagaidot gada visgaišākos svētkus, Signe ikvienam novēl: – Lai raisās ieceres, šķiras darbi un piepildās vispārdrošākie sapņi!
20.12.2019.