Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Egles iedegšana Madonā pulcē ģimenes

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 05.12.2022.

Egles iedegšana Madonā pulcē ģimenes
Burtu lielums

Sestdien – 3. decembra pēcpusdienā – Ziemas galvaspilsētā Madonā bija sanākuši neierasti daudz lielu un mazu novadnieku, darot gaišāku Ziemassvētku gaidīšanas brīdi, kad Saieta laukumā lielajā eglē iemirdzējās spožas svētku uguntiņas.

Uz egles iedegšanu pēc uzaicinājuma bija ieradušies bērnu iecienītās multiplikācijas filmas "Ķepu patruļa" varoņi Čeizs un Skaja. Kopā ar Sniegbaltīti kupls jo kupls pulks bērnu, mammu, tētu, opīšu, omīšu un citu svētku dalībnieku un interesentu priecīgi sagaidīja brīdi, kad Saieta laukumā krāsās iemirdzējās lielā Ziemassvētku egle.
Madonas kultūras namā vispirms notika koncerts "Pietura Ziemassvētki" ar bērnu deju kolektīvu priekšnesumiem, un pasākumam Saieta laukumā pievienojās arī daudzi koncerta dalībnieki un skatītāji.
Vērojot vairākus simtus lielo bērnu, vecāku un vecvecāku skaitu, kas bija sapulcējušies, lai piedalītos Ziemassvētku egles iedegšanas pasākumā kopā ar "Ķepu patruļu", ne viens vien dalījās priekā par to, ka mūsu novadā ir tik daudz jauno ģimeņu un tik daudz bērnu. Nebaidoties no sala (mīnus 8 grādi), viņi bija gan atnākuši, gan atbraukuši no tālākām vietām uz Saieta laukumu, lai kuplinātu gaismas gaidīšanas mirkli. Divos iepriekšējos gados pulcēšanos liedza kovida pandēmija, varbūt arī tāpēc visi bija sekojuši egles iedegšanas pasākuma aicinājumam, kur "magnēts" bija Čeizs un Skaja. Madonas novadā ir tik daudz bērnu, un neviļus aizdomājos par ģimenēm draudzīgāko pašvaldību.

Bērniem interesēja gan "Ķepu patruļas" varoņu darbošanās, gan arī Sniegbaltītes uzdevumi, līdz visbeidzot ar visu kopēju lūgumu "Mīļo eglīt, iededzies!" Madonas lielajā eglē iemirdzējās daudzkrāsainu lampiņu virtenes.
Eglītes iedegšanas brīdī uz skatuves "Ķepu patruļas" varoņiem pievienojās Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris. Viņš bērniem vaicāja – ko parasti mājās dara pirms Ziemassvētkiem? Atbildēs skanēja: – Pušķojam eglīti, gatavojam apsveikumus, cepam piparkūkas, saiņojam dāvanas…
Viņš uzaicināja ikvienu savās mājās aizdomāties par vērtībām, sagaidot gada skaistākos svētkus – Ziemassvētkus. Vēlēja novērtēt mieru, savu ģimeni, saticību. Lai mēs katrs, liekot un atrodot zem eglītes dāvanas, izrādot prieku par eglītes rotām, aizdomātos, ka šajā grūtajā gadā kara postītajā Ukrainā būs bērni, kuriem nebūs ne eglītes, ne dāvanu, pat ne māju siltuma, un svētkos lielākā vēlēšanās – lai būtu miers un mājas.

6.12.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px