No 25. septembra līdz 3. novembrim Rīgā pie Saeimas nama notika kampaņa „40 dienas par dzīvību". Kā norāda šīs kampaņas direktore Silvita Kravale, tā ir starptautiski koordinēta lūgšanu, gavēņa, miermīlīgas klātbūtnes, kā arī sabiedrības informēšanas kampaņa.
Tās mērķis ir risināt abortu krīzes problēmu – glābt vēl nedzimušu bērnu dzīvības, glābt viņu ģimenes locekļu dzīvi no pēcaborta traumām, iedvesmot sirdis un prātus attieksmes maiņai pret mūsu nedzimušajiem brāļiem un māsām.
Arī mēs Madonā vēlējāmies atbalstīt šo kampaņu, tādēļ domubiedru grupa sanāca kopā, lai plānotu, kā mēs varētu atbalstīt un iesaistīties šajā kampaņā, kas būtu par svētību mūsu Madonas puses cilvēkiem. Iespēju robežās individuāli bijām Rīgā pie Saeimas nama. Katru dienu līdz 3. novembrim esam bijuši vienotajā lūgšanu nodomā katrai dienai „40 dienas par Dzīvību". Ņemot vērā labo pieredzi pirms diviem gadiem, kad „Dzīvības gājienu" Madonā Pūpolsvētdienā noorganizēja poļu klostermāsas Emanuēla un Gabriēla no sv. Antona kongregrācijas ciešā sadarbībā ar Madonas katoļu draudzi, arī šogad nolēmām organizēt ko līdzīgu.
Neraugoties uz 27. oktobra svētdienas vējaino un lietaino laiku, atsaucība „Dzīvības gājienam" Madonā bija liela. Vislielākais prieks un gandarījums par pašiem mazākajiem, kuri rozā un ziliem baloniem rokās atbalstīja šo gājienu un varonīgi nogāja līdz galam. Tradicionāli gājiens iesākās pie lūgšanu kapelas, kur klātesošos ar lūgšanu stiprināja katoļu draudzes priesteris Māris Ozoliņš. Uzrunu gājiena dalībniekiem teica arī Rīgas kampaņas „40 dienas par dzīvību" direktore Silvita Kravale, kas ar savu dzīvesbiedru bija atbraukusi no Rīgas, lai atbalstītu mūs Madonā. Kā viņa uzsvēra, Madona šajā brīdī ir viena no 64 pilsētām pasaulē, kur cilvēki piedalās kampaņā „40 dienas par Dzīvību".
Liels pārsteigums un svētība bija Madonā iemīļotās klostermāsas Emanuēlas klātbūtne šajā brīdī. Tas nebija saskaņots ne no vienas puses. Te tiešām var teikt, cik visu svētīgi sakārtojis Dievs!
Dziedot pateicības un slavas dziesmas, gājiena dalībnieki devās uz Saieta laukumu, kur mūs sagaidīja Madonas novada pašvaldības pārstāve, izglītības nodaļas vadītāja Solvita Seržāne, sakot arī uzrunu un uzsverot, cik svarīgs mums ir katrs bērniņš, lai Latvija varētu pastāvēt un attīstīties, lai nebūtu jāslēdz skolas nepietiekama bērnu skaita dēļ. Lūgšanas vārdiem Saieta laukumā gājiena dalībniekus uzrunāja Madonas luterāņu draudzes evaņģēlists Viesturs Rikveilis. Tālāk gājiens virzījās uz Madonas slimnīcu, kur pie „Baby box" glābējsilītes tas noslēdzās.
Tur klātesošos uzrunāja mācītājs Valdis Strazdiņš. Viņš īpaši aizlūdza par tēvu atbildību un viņu lomu ģimenē. Uzņēmēja Nelda Janoviča, kuras sirds ir pilna mīlestības ar atbalstu ikviena bērna dzīvībai, savā uzrunā pieskārās arī labdarības aspektam. Pateicība Neldai un domubiedru grupai, kuri organizē labdarības koncertus „Baltā ūdensroze", kur iegūtie līdzekļi tiek novirzīti Mātes un bērna atbalsta centra izveidei.
Pateicība arī Madonas slimnīcas dzemdību nodaļas vecmātei par sapratni un atbalstu un vēlējumu mums, gājiena dalībniekiem – turpināt iestāties par dzīvību kā vērtību. Svarīgi ar šīm lūgšanu kampaņām aizvien likt ikvienam sabiedrības loceklim aizdomāties par to, ka cilvēks kļūst par cilvēku jau ieņemšanas brīdī.
Gājiena dalībnieki varēja sasildīties arī ar siltu tēju, pamieloties ar cepumiem un konfektēm, ko bija sarūpējuši draugi no Kristiāna Dāvida pamatskolas un kopienas centra „Baltā ūdensroze".
12.11.2019.