Gada pirmo tikšanos Madonas muzejā cikla „Dzīves un mākslas krāsās" dalībniekiem šomēnes veltīsim tekstilmākslai.
Līdz janvāra beigām Madonas muzeja izstāžu zālēs skatāma izstāde „Gobelēns un mode", kurā ir tekstilmākslinieces Ilmas Austriņas vairāk nekā 30 gobelēnu un modes mākslinieces Daces Austriņas radīto tērpu. Ilma Austriņa pieder pie Latvijas tekstilmākslinieku saimes, un viņas pirmie gobelēni radīti jau 70. gados. Māksliniece joprojām auž, izstādē varam redzēt divus gobelēnus, kas tapuši 2018. gadā. Katrs gobelēns ir ar savu stāstu, neatkarīgi no tā, vai tas darināts pirms vairākiem gadu desmitiem vai pērn. Lai ieklausītos stāstos un uzzinātu vairāk par gobelēnu meistarošanu, aicinām uz tikšanos un sarunu ar Ilmu Austriņu un Daci Austriņu. Tikšanās iecerēta 16. janvārī pulksten 12.
Šajā dienā varēs apskatīt arī citas muzeja izstādes: „Rotaļlietu stāsts" no Jāņa Bites privātkolekcijas, „Cimdi no muzeja krājuma", izstādi par grāmatu izdevēju Imantu Reitmani un „90 nedēļas līdz miera līgumam" (Latvijas neatkarības karš). Uz tikšanos muzejā!
11.01.2019.