Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Drošības nedēļa pirmsskolā “Priedīte”

INETA SIMTNIECE, ILZE DUMERĀNE, pirmsskolas „Priedīte" skolotājas

Autors • 01.03.2018.

Drošības nedēļa pirmsskolā “Priedīte”
Burtu lielums

No 19. līdz 23. februārim pie mums, pirmsskolā „Priedīte", norisinājās Drošības nedēļa „Esmu drošs". Bērni ik dienu pārrunāja, izspēlēja, zīmēja un dažādos citos veidos radīja sev izpratni par drošības pasākumu ievērošanas nozīmīgumu.

Pirmdien skolotājas ar bērniem pārrunāja par drošu vidi sev apkārt. Tika atspoguļotas dažādas situācijas, kurās bērni ne vienmēr rīkojas pareizi. Kopīgi tika pārrunāts, kā būtu jārīkojas, lai novērstu nelaimes.

Otrdien ar mazajiem tika pārrunāta tēma par ugunsdrošību – kā no mazas liesmiņas var izcelties liela nelaime.
Trešdien tika runāts par elektrodrošību, cik elektrība var būt bīstama, ja to nepareizi lieto. Kopīgi visi skatījās filmiņas par elektrodrošību.
Ceturtdien pie mums viesojās ciemiņi no Valsts policijas A. Krafte un L. Krīgale. Lai bērniem informācija labāk paliktu atmiņā, talkā nāca viņu kolēģi Runcis Rūdis un Bebrs Bruno. Tikšanās laikā tika runāts par vispārējo drošību, ceļu satiksmes noteikumiem, par to, kādas uzvedības normas ir jāievēro, rotaļājoties pagalmā, par to, ka nedrīkst nekādas veltes ņemt no svešiem cilvēkiem un piekrist viņu aicinājumam doties līdzi, kā arī citām svarīgām lietām, kas jāzina katram bērnam. Viņi atraktīvi un interesanti tika iepazīstināti ar ceļu satiksmes noteikumiem. Bērni aktīvi iesaistījās un zinoši atbildēja uz policistu uzdotajiem jautājumiem. Patīkami bija dzirdēt, ka bērni ir labi informēti par savu un citu drošību, zina, ko nozīmē 112.
Pēc bērnu zināšanu pārbaudes ikviens no Runča Rūda un Bebra Bruno saņēma uzlīmi. Par piemiņu paliks arī kopējs foto.
Pasākuma beigās katras grupas kolektīvs saņēma drošības līgumu kā apliecinājumu tam, ka ievēros visus drošības noteikumus.
Piektdien mūsu iestādē pie bērniem ciemojās kinoloģe Ingūna Tihomirova ar suņu meitenēm Zum Zum un Niku. Vispirms bija iepazīšanās. Pēc iepazīšanās notika dažādas aktivitātes, kurās tika iesaistīti bērni kopā ar dzīvniekiem. Bērni varēja gan samīļot, gan pabarot suni. Noslēgumā katrs bērns varēja uzcienāt Zumīti ar kārumu un kopīgi nofotografēties. Suņu meitene Zum Zum, mīļi saukta par Zumīti, izrādījās visu saprotoša un pret bērniem ļoti mīļa. Suņu ciemošanās bērniem izraisīja prieku un pozitīvas emocijas, jo, ieraugot dzīvniekus, ikviena sejā atplauka smaids.
Paldies policijas darbiniekiem par sadarbību un atsaucību, paldies kinoloģei Ingūnai par jauko iespēju tikties ar dzīvniekiem.


02.03.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px