Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Donoru dienā Madonā liela atsaucība

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 18.03.2021.

Donoru dienā Madonā liela atsaucība
Burtu lielums

Trešdien, 16. martā, no pulksten 9 līdz 13 Madonas pilsētas sporta centrā norisinājās tradicionālā donoru diena. Šogad tā bija jau otrā reize, kad Madonā bija iespēja ziedot asinis.

Uzteic madoniešus
Kā novēroja „Stars", šajā dienā bija vērojama liela atsaucība. Pavisam asinis ziedoja 110 donori (tai skaitā 11 pirmoreiz); viņu vidū arī Valdis un Inga Broki no Mētrienas pagasta. Mēnesi iepriekš – 2. februārī – asinis nodeva pat nedaudz vairāk: 112 donori, tai skaitā 15 pirmoreiz.
– Asinis Madonā nododu kādu trešo reizi, bet esmu donors ar pieredzi. Pirmoreiz tās ziedoju studiju gados. Taisnību sakot, toreiz to darīju, lai nebūtu jāiet gājienā. Taču – kāpēc lai neatbalstītu donoru kustību, ja, nododot asinis, iespējams palīdzēt tiem, kam tās ir ļoti vajadzīgas, – atzina Valdis Broks. Savukārt Ingai Brokai šī bija pirmā reize.
VADC Latgales filiāles virsmāsa Velta Andrijevska, raksturojot donoru dienas norisi Madonas pilsētas sporta centrā, uzteica madoniešu atsaucību, jo donoru skaits virs simta ir vērtējams kā ļoti labs rādītājs. Turklāt jāņem vērā, ka viena ziedotā asins deva var palīdzēt pat trim cilvēkiem.
– Madonieši ir lieli malači. Man liekas, ka uz šejieni mēs varētu braukt katru mēnesi un tāpat savs simts atnāktu. Arī telpas Madonas pilsētas sporta centrā ir ļoti piemērotas, plašas, kas ir īpaši svarīgi šajā laikā, kad jāievēro valstī noteiktie epidemioloģiskie pasākumi – gan 2 m distance, gan higiēnas prasības, gan dezinfekcijas līdzekļi, ko visu te iespējams nodrošināt. Katrā ziņā darba apstākļi te ir komfortabli, un mums te ļoti patīk. Donoru pieplūduma laikā daļai gan sava kārta ir nedaudz jāpagaida, stāvot rindā ārā, jo visiem vietas iekštelpās nepietiek, bet, ja donoru skaits pārsniedz simtu, nav jau citas iespējas. Diemžēl pieraksta sistēmu mēs nevaram nodrošināt, jo katrs asinis nodot nāk sev ērtā laikā un ne vienmēr to var precīzi ieplānot. Pie tam doma ziedot asinis kādam var rasties pēkšņi un kāpēc šo iespēju viņam nenodrošināt, – uzsvēra Velta Andrijevska.
Kopš pagājušā gada augusta Valsts asinsdonoru centra darbinieki donoriem nosaka arī antivielu klātbūtni pret „Covid-19" infekcijas izraisītāju. Tas tiek darīts arī Madonā, kur antivielas tiek atklātas ne tikai šo infekciju pārslimojušiem, bet arī to donoru asinīs, kam pirms tam nav bijis konstatēts pozitīvs „Covid-19" tests un kuri to ir pārslimojuši bez simptomiem, šo saslimšanu pat nepamanot.

Pērn ziedoja 943 donori
Pērn uz donoru dienām Madonas pilsētā, Kalsnavā, Barkavā, Cesvainē un Lubānā VADC Latgales filiāles darbinieki izbrauca 20 reižu. Pavisam asinis ziedoja 943 donori, no tiem 58 pirmoreiz. Madonas pilsētā donoru diena norisinājās astoņas reizes, kad asinis nodeva 602 donori, tai skaitā 38 pirmoreiz.
Liela atsaucība bija arī Kalsnavā, kur četros izbraukumos asinis nodeva 115 donori, tai skaitā 7 pirmoreiz. Barkavā pēc lielāka pārtraukuma iespēja ziedot asinis bija divas reizes, kad atnāca 27 donori.
Uz Lubānu VADC Latgales filiāles darbinieki pērn devās trīs reizes: asinis nodeva 109 donori, tai skaitā 10 pirmoreiz.
Savukārt Cesvainē trijos izbraukumos asinis nodeva 90 donori, tai skaitā trīs pirmoreiz. Donoru diena Cesvainē ir jau norisinājusies arī šogad – 11. martā asinis ziedoja 35 donori, viņu vidū divi pirmoreiz.
19.03.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px