Madonas kristieši jau gadiem dienu un nakti kopīgi uztur nepārtrauktu lūgšanu ķēdi.
21.
aprīlī Madonas lūgšanu kapelai apritēja deviņu gadu jubileja. Un arī
pandēmijas laikā, ievērojot nepieciešamo drošību, cilvēki te meklē
satikšanos ar Dievu.
Nemitīgā adorācija ir katoļu baznīcas tradīcija, taču, iekārtojot kapelu, tika piedomāts par visu konfesiju piederību. Kapelā atrodas krusts, ikona un Vissvētākais Sakraments. Cilvēki no dažādām konfesijām var atnākt neitrālā vietā un katrs tajā justies vienlīdzīgs. Kapelu apmeklē gan katoļi, gan luterāņi, gan pareizticīgie un draudzēm nepiederīgie cilvēki. Lūgšana un sirdsmiers ir vajadzīgs ikvienam. Kāds kapelā lasa Svētos Rakstus vai citu grāmatu no dežurantiem sarūpētā garīgās literatūras grāmatu plaukta, kāds lūdzas Rožukroni, vēl kāds dzied un slavē ar mūzikas instrumentiem, ir arī iespēja uzrakstīt savu lūgšanu un nolikt to uz altāra.
Namā, kas būvēts pagājušā gadsimta četrdesmitajos gados, savulaik bijusi cietuma pirts un vēlākajos gados – kafejnīca "Akācija", ko iedzīvotāji dēvējuši par dzertuvi. Tagad pašā pilsētas sirdī tiek pagodināts Dievs, un lūgšanas kā vīraks ceļas uz debesīm. Stūrakmens, aizsardzības klints, svētību celle – dažādi var ieraudzīt lūgšanu kapelas noslēpumu un misiju.
Valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā kapelā uzzinām par lūgšanu akciju „Vienoti Kristū", ko īsteno Madonas katoļu draudze un kas domāta, lai izlūgtu Dievam saīsināt pandēmijas laiku un paglābtu cilvēkus no vīrusa. Rožukroņa sāpīgā daļa gavēņa laikā, Augstās godības daļa Lieldienu laikā pasludina un piesauc Kristus uzvaru pār jebkuru ļaunumu pasaulē.
22.04.2020.