Vakar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sabiedrisko attiecību nodaļa mūs informēja, ka ministrija vēl nav saņēmusi Rīgas pilsētas domes grozījumus nolikumā, kas atbilstoši plašsaziņas līdzekļos izskanējušajai informācijai paredz noteikt un ierobežot deputātu tiesības uzdot jautājumus, pārtraukumu ilgumu un biežumu, kā arī deputātu galavārda vai secinājumu izteikšanu.
Pēc nolikuma grozījumu saņemšanas VARAM veiks grozījumu izvērtēšanu pēc būtības un sniegs atzinumu atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards ir paziņojis, ka gadījumā, ja Rīgas domē, pieņemot minētos nolikuma grozījumus, ir pārkāpti demokrātijas principi, lēmums tiks atcelts, jo ikviens domes deputāts – gan no pozīcijas, gan no opozīcijas – pārstāv savu vēlētāju intereses. Un ja iespēja uzdot jautājumus no pozīcijas puses tiek vienpusēji ierobežota, tad opozīcijas deputātam tiek liegta iespēja pilnvērtīgi piedalīties domes sēdēs un lēmumu pieņemšanā. Demokrātiskā valstī deputātam ir tiesības uzdot tik daudz jautājumu – gan ziņotājam, gan iesniedzējam, kamēr deputāts ir guvis pārliecību, ka attiecīgais domes lēmums tiks pieņemts atbilstoši normatīvo aktu prasībām un sabiedrības interesēs.
02.03.2018.