Jūnija pēdējā sestdienā tuvākus un tālākus ciemiņus viesmīlīgi uzņēma Madonas evaņģēliski luteriskā draudze. Pēc Daugavpils diecēzes bīskapa Eināra Alpes iniciatīvas, šogad diecēzes draudžu kopā sanākšana notika Madonā.
Uz pasākumu ieradās diecēzes 22 draudžu pārstāvji un ciemiņi no Rīgas LELB, kā arī viesi no citām baznīcām: mācītājs Helmuts Brauers no Lībekas un Hosrovs Stepanjans, kas ir Armēnijas Baznīcas vikārs Baltijas valstīs.
Diena aizsākās ar kopīgu dievkalpojumu Lazdonas baznīcā, kuru vadīja bīskaps Einārs Alpe. Pēc divu stundu ilgā dievkalpojuma sekoja lekcija, kurā klātesošos uzrunāja Rīgas Mateja draudzes mācītājs Ainars Baštiks. Sākotnēji bija plānota tikšanās arī ar ev. lut. mācītāju Modri Plāti, taču viņš veselības problēmu dēļ uz pasākumu nebija atbraucis, bet draudžu dienas dalībnieki viņu paturēja savās lūgšanās, vēlot mācītājam drīzu atlabšanu.
Ievadā Ainārs Baštiks klātesošos nedaudz iepazīstināja ar sevi, uzsverot, cik svarīgi cauri visam mūžam būt uzticīgam Dievam, ko viņam savulaik, vēl zēnam esot, ceļamaizē vēlējis vectēvs. Mācītājs runāja arī par mūsdienu baznīcas transformāciju, bet tajā pašā laikā par draudzes kopību un tās stiprumu, apliecinot arī draudžu dienas lozungu – "Kristus baznīcai būt!". Ainārs Baštiks pieminēja arī mākslīgā intelekta arvien pieaugošo izplatību pasaulē un ar to saistītos riskus. No tiem pasargāti mēs varam būt tikai un vienīgi Dieva spēkā.
Pasākuma turpinājums norisinājās Mācītājmuižā, uz kurieni visi devās kopīgā gājienā no baznīcas. Tur stiprinājumam tika pasniegta silta zupa, Pēc pusdienām pasākums turpinājās ar paneļdiskusiju par baznīcu mūsdienās un kristiešu vienotību, un ko darīt, lai mācītāju studijās piedalītos arvien vairāk kristiešu.
Interesants bija Armēnijas Baznīcas pārstāvja stāstījums, kura laikā varēja sīkāk iepazīties ar vēsturiski vecāko protestantu baznīcu.
LELB draudzēs par tradīciju ir kļuvusi diecēzes kausa izcīņa, kuru šogad ieguva LELB Gulbenes draudze. Viņi arī nākamgad uzņems draudžu dalībniekus pie sevis Daugavpils diecēzes dienā.
Ar dziesmām un Imanta Ziedoņa dzeju pasākuma dalībniekus uzrunāja fonda "Viegli" dalībnieks Jānis Holšteins-Upmanis jeb Goran-Gora. Madonas draudzes priekšnesumā pasākuma dalībnieki saņēma stiprinājumu no Bībeles personāžu uzticēšanos Dievam, ka Viņš mīl visus, tikai mums jāatver savas sirdis Dieva mīlestībai, kā to darīja Mozus, Gideons, Sauls un Dāvids – viņiem katram bija kādas nepilnības, bet uzticoties Dievam, viņi paveica lielus darbus.
„Diena patiešām bija piepildīta un galvenais – deva stiprinājumu tālākajam periodam. Noslēgumā visiem kopā bija vakara sadraudzība, kurā varējām slavēt Dievu. Saņēmām arī pateicības par pasākuma norisi un vēlmi atgriezties šajā vietā," atzīst Madonas ev. luteriskās draudzes priekšniece Ērika Pomere, piebilstot, ka pateicība pienākas visiem Madonas draudzes pārstāvjiem, kas kalpoja pasākuma
organizēšanā.
09.07.2024.