Pēc valdības noteiktās prasības potēties ne tikai medicīnas, izglītības un sociālajā jomā strādājošajiem, bet arī valsts un pašvaldību, tai skaitā kapitālsabiedrību, darbiniekiem, Latvijā būtiski palielinājusies vakcinēšanās aktivitāte, un tā joprojām saglabājas augsta.
Daudzi šajās dienās potējas arī Madonā. Tā, piemēram, 12. oktobrī, kad vakcinācija norisinājās vēl tirdzniecības centra „Konzums" telpās, vakcinējās 195 cilvēki, bet 16. oktobrī Madonas pilsētas sporta centrā – 224 cilvēki.
Nacionālā veselības dienesta dati liecina, ka vakcināciju pret „Covid-19" ir pabeigusi puse no visiem Latvijas iedzīvotājiem. Līdz šim kopumā vakcīnas pret „Covid-19" pirmo devu saņēmuši ap 849 000 jeb ap 45% no visiem valsts iedzīvotājiem. No tiem otro devu saņēmuši ap 756 000 iedzīvotāju, bet vēl ap 185 000 cilvēku ir saņēmuši „Johnson&Johnson" potes, līdz ar to vakcinācijas procesu pabeigušo kopskaits sasniedzis 941 000 jeb 50% no visiem valsts iedzīvotājiem. Rēķinot pirmās potes un „Johnson&Johnson" vakcīnas saņēmēju kopskaitu, tas šajās dienās sasniedzis aptuveni 1,03 miljonus cilvēku.
Jāpiebilst, ka oktobra otrajā pusē saņemt poti Madonas pilsētas sporta centra 1. stāvā (Gaujas ielā 13) varēs arī 21. oktobrī, 23. oktobrī, 26. oktobrī, 30. oktobrī – no pulksten 9 līdz 17 (Janssen pote, Pfizer pirmā un otrā pote). Pierakstīties, kā vēsta Madonas novada pašvaldības mājaslapa, iespējams, zvanot uz 8989 vai apmeklējot www.manavakcina.lv, tāpat visas dienas garumā ir „dzīvā rinda" bez pieraksta.
Madonas novada iedzīvotāju vakcinācija, kā līdz šim, tiek veikta arī vakcinācijas kabinetos ģimenes ārstu praksēs (tajās, kas sniedz vakcinācijas pakalpojumu) un Madonas slimnīcā. Iedzīvotāji tiek aicināti aktīvi sekot līdzi aktuālajai informācijai vietnē manavakcina.lv, kā arī plašsaziņas līdzekļos.
20.10.2021.