Turpinās plaši būvdarbi uz reģionālā autoceļa Pļaviņas (Gostiņi)—Madona—Gulbene (P37) 17,3 kilometru garā posmā no Madonas līdz Dzelzavai (42,78.—60,14. km). Posma pārbūvi uzsāka 2022. gada pavasarī, un to plānots pabeigt šoruden.
Dažādi būvdarbi patlaban norit vairākās vietās, tāpēc ieviesti seši pagaidu luksofori. Lai izbrauktu visu remontdarbu posmu, autovadītājiem jārēķinās ar stundu un desmit minūtēm, tuvākajā laikā autobraucējiem vairs nebūs jāpukojas par sliktu ceļa kvalitāti.
Pagājušajā gadā 11 kilometros jau daļēji tika pārbūvētas ceļa konstruktīvās kārtas un ieklāta asfalta apakškārta. Patlaban tur ieklāj asfalta saistes kārtu, tam sekos virskārtas izbūve. Pērn izbūvētajā asfalta apakškārtā pēc ziemas vietām tika konstatēti defekti, kurus būvuzņēmējs jau ir novērsis par saviem līdzekļiem, informē VSIA „Latvijas Valsts ceļi" komunikācijas nodaļas speciālisti.
Atlikušajā 6,3 km posmā šobrīd demontē esošo asfaltu, pārbūvē ceļa konstruktīvās kārtas un caurtekas un noslēgumā ieklās asfaltbetona segumu trīs kārtās.
Atjauno arī pieturvietas
Atjauno arī autobusu pieturvietas, esošās nobrauktuves un krustojumus. Pie Sarkaņu kapiem izbūvēs paplašinātu ceļa nomali ar asfaltbetona segumu, izveidojot 3 m platu apstāšanās joslu. Laukumā pretī Madonas graudu pirmapstrādes kompleksam paredzēts iekārtot joslu ar iespēju veikt kravas svēršanas pārbaudes.
Būs rotācijas aplis
Autoceļa P37 krustojumu ar Pils ielu Cesvainē pārbūvē par rotācijas apli ar apgaismojumu.
1968. gadā būvētajam tiltam pār Sūlas upi patlaban sien stiegrojumu un gatavo veidņus, savukārt Kujas tilta atjaunošana jau ir pabeigta.
Posmā uzstādīs arī jaunas ceļa zīmes, signālstabiņus, barjeras un ieklās ceļa horizontālo marķējumu.
Darbus veic piegādātāju apvienība ACBR8 par līgumcenu 12 479 679 miljoni eiro (ar PVN). Projekta autors ir AS „Ceļuprojekts", būvuzraudzību veic SIA „Būvju profesionālā uzraudzība".
21.06.2023.