Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Biedrības stingrais pamats — tās aktīvie biedri

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 21.10.2024.

Burtu lielums

Apritējuši jau 25 gadi, kopš aktīvi darbojas Madonas pilsētas pensionāru biedrība. Ar skaistu koncertu, svinīgām uzrunām, pateicībām, laba vēlējumiem oktobra sākumā Madonas novada kultūras centrā tika svinēta biedrības 25 gadu jubileja.

Šobrīd biedrībā ir nedaudz vairāk par 130 biedriem, un, kā norāda biedrības valdes priekšsēdētājs Dzintars Kozulis, skaits ir mainīgs, jo kāds izstājas, cits savukārt pievienojas. Atminoties pasākumu, kas tika organizēts par godu nozīmīgajai biedrības pastāvēšanas jubilejai, valdes priekšsēdētājs pastāsta: – Biedrības organizētie pasākumi tiek aktīvi apmeklēti, arī šoreiz piedalījās vairāk nekā 70 biedrības biedru. Gadu gaitā mums ir izveidojusies lieliska sadarbība arī ar citām pensionāru biedrībām no visas Latvijas. Kopā ar mums šajos svētkos bija arī Lubānas un Gulbenes seniori, kā arī pārstāvji no Latvijas senioru kopienu apvienības. Seniorus iepriecināja gan viesu kolektīvi, gan kultūras centra kolektīvi – TDK "Pipari" un BDK "Pipariņi", kā arī TDA "Vidzeme". Savukārt par muzikālo priekšnesumu gādāja Imants Pulkstenis. Izdevās lieliski un sirsnīgi svētki.
Atskatoties uz biedrības pastāvēšanas vēsturi, Dzintars Kozulis iezīmē: – Šajos divdesmit piecos gados biedrībai bijuši pieci vadītāji. Kad biedrība tika dibināta, to vadīja Viktorija Veipa, kas jau devusies mūžībā. No 2002. līdz 2013. gadam vadītāja bija Vija Kārkliņa, kura joprojām aktīvi darbojas valdē. Viju nomainīja Erita Padoma, kas biedrību vadīja līdz 2017. gadam. No 2018. līdz 2021. gadam par biedrību rūpējās Jānis Meijers, kurš arī jau ir devies mūžībā. Savukārt no 2022. gada šos pienākumus pildīt esmu uzņēmies es.
Visus šos gadus biedrība darbojusies aktīvi, īstenojot dažādus projektus, organizējot pasākumus, godinot savus biedrus, darot labus un sirsnīgus darbus. Valdes priekšsēdētājs atzīst, ka daudz ir paveikts, pateicoties lieliskai sadarbībai ar citiem.
– Mums ir izveidojusies laba sadarbība ar novada pašvaldību. Tiek atbalstīti biedrības rakstītie projekti. Šogad startējām gan sociālās jomas projektu konkursā, gan NVO iniciatīvu projektu konkursā, un abi tika atbalstīti. Esam noslēguši sadarbības līgumu ar Latvijas senioru kopienu apvienību. Sadarbojamies ar citām biedrībām un pensionāru apvienībām. Lieliska sadarbība ir ar citām pašvaldības iestādēm, bibliotēku, muzeju. Lielu atbalstu sniedz arī "Lazdonas piensaimnieks", "Balticovo" filiāle, – prieku pauž Dzintars Kozulis, bet neslēpj, ka būtu patīkami, ja būtu vairāk sponsoru.

Aktīvi darbojas visu gadu
Seniori patiesi nesēž mājās, bet aktīvi brauc ekskursijās uz tuvākām un tālākām vietām, svin svētkus un sadarbojas ar citām pensionāru biedrībām, dodas pieredzes apmaiņas braucienos. No katras aktivitātes tiek gūtas pozitīvas emocijas un vērtīga pieredze.
Turpina Dzintars Kozulis: – Šogad turpinājām tradīciju un devāmies uz sadziedāšanās svētkiem, kas norisinājās Inčukalnā. Projekta ietvaros šogad apciemojām Madonas novada un arī Varakļānu novada sociālās aprūpes centrus. Sniedzām nelielus koncertus, par kuriem gādāja biedrības pašdarbnieki. Mums ir vokālais ansamblis, deju kopa un teātra grupa. Pansionātu apmeklējumus apvienojām ar nelielām ekskursijām. Esmu pārliecināts, ka sniedzām daudz siltu mirkļu sociālo aprūpes centru klientiem un daudz emociju guvām arī paši. Neiztrūkstoša biedrības aktivitāte ir apaļo un pusapaļo jubilāru sumināšana. To darām reizi ceturksnī, un aizvadītajā piektdienā sveicām septiņus biedrus skaistajās dzīves jubilejās. Mēs ne tikai svinam svētkus, bet piedalāmies arī citās aktivitātēs. Tā Madonas novada bibliotēkā apmeklējām lekciju par veselīgu dzīvesveidu, un tā bija ļoti vērtīga. Atzīmējot Senioru dienu, bija fizioterapeita nodarbība. Lai neierūsētu, biedrības biedri apmeklē arī vingrošanas nodarbības, kas norisinās divas reizes nedēļā Madonas sporta centrā. Ir lielāki un mazāki notikumi, kurus apmeklējam un organizējam arī paši.

Tikšanās vieta – Augu iela 27
Vairākus gadus Madonas pilsētas pensionāru biedrība par savām mājām sauc ēku Augu ielā, kur līdzās vairākām citām biedrībām ir iekārtotas telpas, lai sanāktu kopā, pārspriestu aktualitātes, kaldinātu jaunas idejas.
– Telpās mums ir muzikālais centrs, esam iegādājušies galda spēles, tāpat ir arī trenažieris. Telpas ir atvērtas divas dienas nedēļā – otrdienās un piektdienās no pulksten 10 līdz 13, un seniori izmanto iespēju, – pauž valdes priekšsēdētājs. – Lai ēkā būtu ērti un patīkami uzturēties, Madonas novada dome plāno veikt nopietnu remontu. Vēl kāda lieta, kas aktuāla pensionāriem – lendera neesamība pie ieejas trepēm. Tāpat būtu nepieciešami soliņi, kur apsēsties. Šobrīd ēkā darbojas trīs biedrības, varbūt nākotnē pievienosies vēl kāda, manuprāt, ļoti vajadzīga būtu arī velosipēdu novietne. Mums ir biedri, kuri joprojām aktīvi pārvietojas arī ar velosipēdu. Daudziem pensionāriem problēmu sagādā tas, ka telpas atrodas tālu no centra. Mēs joprojām pastāvam uz to, ka pilsētas sabiedriskajā transportā jāsamazina braukšanas maksa vismaz par 50 %. Lai gan varētu šķist, ka biļetes cena nav liela, tomēr pensionāram pensija ir tāda, kāda nu tā ir. Ja vairākas reizes jābrauc ar autobusu, gala summa sanāk gana liela.

22.10.2024.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px