Ar krāšņu un sirsnīgu koncertu Madonas pilsētas kultūras namā 25. maijā savu 40 gadu jubileju (kuras oficiālā gadadiena ir 5. jūnijā) ieskandināja Madonas pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde (PII) „Saulīte". Koncertā „Kur dzīvo laime?" piedalījās bērnudārza audzēkņi kopā ar savām audzinātājām, viņu palīdzēm un pārējo bērnudārza kolektīvu.
Pasākums norisinājās ar saukli „Latvijai – 100 un „Saulītei" – 40", valsts jubilejas gadā paraugoties, kādi bērni aug Latvijā. Deviņus tikumus, kas piemīt bērniem un kas apgūti no vecākiem, tēvzemes mīlestības un dabas, koncertā katra grupiņa akcentēja ar savu priekšnesumu. Kā pēc koncerta secināja un atsauksmēs dalījās PII „Saulīte" vadītāja Daiga Elga Ābola, bērni pasākumu un uzstāšanos uztvēruši ar prieku, uz skatuves nākot ar patiesu smaidu un pozitīvu enerģiju. – Pēc koncerta dzirdējām ļoti daudz pozitīvu atsauksmju no sirds, bet vislielākā vērtība un apliecinājums tam, ka pasākums izdevies, bija bērnu prieks. Paldies aktīvajiem palīgiem koncerta veidošanā – mūzikas skolotājām, metodiķēm, audzinātājai Pārslai, kura pamatā rakstīja scenāriju un kas tika apaudzēts arī ar pārējā kolektīva idejām, – pauda Daiga Elga Ābola.
Viņa atklāja, ka koncerts 25. maijā bija tikai pirmais notikums svētku norisē. Kopš šonedēļas ir apskatāma seno rotaļlietu izstāde, kas veidota, sadarbojoties darbiniekiem ar vecākiem, un kurā redzams, ar kādām rotaļlietām bērni spēlējās arī pirms 40 gadiem.
Vakar, 31. maijā, bērnudārza izlaidumā nākamo posmu savā dzīvē uzsāka 58 bērni. Savukārt šovakar,
1. jūnijā, bērnudārzā „Saulīte" notiks iestādes darbinieku pasākums, veltīts aizvadītajiem 40 gadiem. „Saulītes" vadītāja pastāstīja: – Klāt būs arī abas iepriekšējās bērnudārza vadītājas – Maija Paegle un Vaira Bičkovska. Dalīsimies atmiņās gan ar esošajiem, gan bijušajiem darbiniekiem, skatīsimies albumus. Būs divas radošās darbnīcas – veidosim kopīgu gleznu, kurā otu pieliks katrs un kura pēc tam tiks izvietota kādā no iestādes gaiteņiem, kā arī veiksmes vēja zvanu. Bijušie audzēkņi sniegs nelielus priekšnesumus. Svētku maratons noslēgsies bērnudārza 40 gadu jubilejas īstajā dienā – 5. jūnijā -, kad uz Atvērto durvju dienu aicināsim ikvienu interesentu – gan jau esošos bērnudārza „Saulīte" apmeklētājus un vecākus, gan topošos apmeklētājus, gan ikvienu, kuram vienkārši ir vēlme ieskatīties bērnudārzā un to nedaudz iepazīt.
Šobrīd bērnudārzu „Saulīte" apmeklē 311 bērni, nokomplektētas 13 grupiņas. Līdz ar vakardienas izlaidumu skolas gaitas rudenī uzsāks 58 jaunie audzēkņi. Bērnudārza darbu nodrošina 58 darbinieki – gan audzinātāji, gan tehniskais personāls.
Jautāta, kāda bijusi pēdējā desmitgade kopš iepriekšējās apaļās jubilejas, Daiga Elga Ābola vērtēja, ka šie gadi mijušies gan ar nelieliem ikdienas kreņķiem, gan lieliem priekiem. – Esam tikuši pie trešā korpusa, kas bija skumjākais un grūtākais posms šo gadu laikā. Projekts no iesniegšanas brīža līdz nodošanai ilga sešus gadus. Ieilgusī būvniecība sagādāja raizes un neērtības, bet tās jau ir aizmirsušās, jo to atsver jaunās telpas, ļoti jauki aprīkotie bērnu rotaļu laukumiņi. Būvniecības gaita, kā mēs izskatījāmies pirms un kādi esam tagad, fotoattēlos apskatāma izstādē jaunajā korpusā pie ieejas durvīm.
Šajā laikā esam apstiprinājuši trīs programmas bērniem ar īpašām vajadzībām – strādājam ar bērniem ar valodas traucējumiem, ar jauktā tipa traucējumiem un arī ar bērniem ar garīgiem traucējumiem. Četrpadsmit pedagogi ir izgājuši speciālos apmācības kursus. Tā ir mūsu laikam raksturīgā problēma, pie kuras strādājam un risinām. Vēl, kur attīstīties, ir ļoti daudz, jo, protams, tas nav vienkārši, un nav divu vienādu gadījumu, katram bērniņam nepieciešama individuāla pieeja.
Tāpat esam iekārtojuši grupu telpas, šur tur tikuši pie jaunām mēbelēm, protams, izbūvēts peldbaseins, arī bumbiņu māja, kas ir bērnu ļoti iemīļota.
Īpaši nav mainījies kolektīvs, protams, priecājos par jauniem spēkiem, bet arī novērtēju jau esošo darbinieku pieredzi. Vienmēr teikšu paldies šiem cilvēkiem, kuri velta savu dzīvi bērniem darbā, kas varbūt ne vienmēr ir pienācīgi atalgots, bet lielākais gandarījums jau ir, ko sniedz paši bērni, viņu patiesums. Tāpat arī paldies vecākiem, kuri mums uzticas, kuri uztic pašu dārgāko, kas viņiem ir, – savus bērnus – mums. Un kuri vienmēr gatavi nākt ar savām idejām, ierosinājumiem un arī atbalstu, – pauda Daiga Elga Ābola.
01.06.2018.