Kultūras notikuma „Baznīcu nakts" tradīcija Latvijā mērāma sešu gadu garumā. Četrus gadus ar „Baznīcu nakts" piedāvājumu esam iepazinušies arī Madonā.
Pēc 2019. gada notikuma vairāku draudžu brīvprātīgie rosināja „Baznīcu nakts" aktivitātēm izvēlēties sestdienas, nevis piektdienas vakaru. Pagājušā gada rudenī to akceptēja gan Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, gan Latvijas Romas katoļu baznīcas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs.
„Baznīcu naktij" norises laiks sestdienā pavērs papildu iespējas. Pirmkārt, draudžu brīvprātīgie varēs mierpilnāk sagatavot dievnamu notikumam, jo sestdiena lielajam vairumam cilvēku ir brīva no algotā darba pienākumiem. Otrkārt, šāds norises laiks paver iespēju baznīcas atvērt jau dienas laikā.
Ja izdotos par to vienoties ar draudzēm, 30. maijs, diena pirms Vasarsvētkiem, kļūs par laiku, lai cilvēkus aicinātu apmeklēt Latvijas lauku dievnamus, kuri citkārt nav atvērti.
Pieteikšanās „Baznīcu naktij" sāksies februārī. Pavasara pusē tiks turpinātas draudžu koordinatoru un garīdznieku tikšanās novados, kā tās aizsākās jau pērn.
„Baznīcu nakts" komandas vadītāja kopš 2019. gada rudens ir ilggadējā Kurzemes novada koordinatore Baiba Špēra-Špora. Līdzšinējais komandas vadītājs Jurģis Klotiņš turpmāk pildīs padomnieka lomu notikuma satura jautājumos.
07.01.2020.