Eiropas Parlamenta deputātei Sandrai Kalnietei Ukrainas valsts neatkarības 28. gadadienā piešķirts augsts Ukrainas valsts apbalvojums – Kņazienes Olgas I šķiras ordenis, „Staru" informē Elīna Bīviņa, Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes palīgs.
Savukārt EP deputāte Sandra Kalniete atzīst, ka ir patiesi aizkustināta, pateicīga un pagodināta par Ukrainas izrādīto atzinību, kas uzliek viņai pienākumu aktīvi turpināt strādāt Austrumu partnerības ietvaros, stiprinot Ukrainas un Eiropas saites: „Vienmēr esmu apbrīnojusi ukraiņus par viņu apņēmību aizstāvēt savas valsts neatkarību un tiesības izvēlēties savai valstij Eiropas ceļu. Tas nav viegls ceļš –
tas prasa izturību, neatlaidību, tas prasa arī upurus. Bet ukraiņi ir demonstrējuši pasaulei savu varonību, lai saglabātu tiesības izvēlēties savas valsts nākotni."
Rīkojumu par Kņazienes Olgas I šķiras ordeņa piešķiršanu Eiropas Parlamenta deputātei Sandrai Kalnietei parakstījis Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, un tajā par Ukrainas valsts apbalvojumu piešķiršanu ārvalstu pilsoņiem valsts neatkarības gadadienā iekļauti kopumā 24 dažādu valstu politiķi un diplomāti. Apbalvoto vidū Sandra Kalniete ir vienīgā, kura pārstāv Latviju un Eiropas Parlamentu.
Jāpiebilst, ka Kņazienes Olgas ordenis dibināts 1997. gadā un to piešķir par personīgiem nopelniem valsts, zinātnes, izglītības, kultūras un citās sabiedrisko aktivitāšu jomās.
27.08.2019.