Atzīmējot ugunsdzēsības Latvijā 150. gadadienu un svinot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicināja ikvienu 17. maijā nākt ciemos uz ugunsdzēsēju depo visā Latvijā.
Vidzemē 19 daļas un posteņus kopumā apmeklēja vairāk nekā 1600 apmeklētāju. Madonas daļā un Cesvaines, Ērgļu, Varakļānu un Lubānas posteņos ugunsdzēsēju glābēju dienā ciemojās vairāk nekā 200 apmeklētāju. Visplašāk Madonas pusē bija apmeklēta Madonas daļa, Lubānas un Varakļānu postenis.
– Šajā dienā mazos un lielos apmeklētājus ugunsdzēsēji glābēji iepazīstināja ar ugunsdzēsēju glābēju ikdienu, izrādīja ugunsdzēsēju depo un parādīja VUGD tehniku, kā arī bija iespēja izmēģināt un pielaikot ugunsdzēsēju glābēju aizsargtērpu. Esam gandarīti, ka iedzīvotāji ne tikai iepazina ugunsdzēsēju glābēju ikdienu, bet arī uzdeva sev neskaidros jautājumus par drošību mājokļos. Visvairāk konsultāciju tika sniegtas par dūmu detektoriem mājokļos – kur tos vislabāk izvietot, cik daudz vajadzētu un daudz citu jautājumu. Atgādinām, ka ugunsdrošības noteikumi nosaka, ka dūmu detektoram jau no nākamā gada 1. janvāra būs jābūt katrā mājoklī, – pastāstīja Sandra Vējiņa, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste.
Lai gan atvērto durvju diena ir noslēgusies, ugunsdzēsēji glābēji aicina, ja ir kādas neskaidrības par ugunsdrošības jautājumiem, nekautrēties un nākt ciemos to noskaidrot.
24.05.2019.