Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Atskatās uz aizvadīto gadu un plāno jaunas aktivitātes

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 02.05.2024.

Atskatās uz aizvadīto gadu un plāno jaunas aktivitātes
Burtu lielums

Aprīļa izskaņā tradicionāli Madonas pilsētas pensionāru biedrības valde aicina biedrus uz gada atskaites sapulci, lai palūkotos uz paveikto aizvadītajā gadā, ielūkotos šī gada plānotajās aktivitātēs, kā arī lemtu par jauno valdi un citām nozīmīgām lietām.

Pašlaik Madonas pilsētas pensionāru biedrībā ir reģistrējušies 130 biedri, gada sapulci apmeklēja 71 biedrs. Biedrības gada sapulces dienas kārtībā bija vairāki nozīmīgi jautājumi, neiztika bez debatēm.
Aizvadītais gads pensionāru biedrībai bijis īpaši ražens. Īstenotas dažādas aktivitātes un projekti, tāpat biedri devušies ekskursijās un pieredzes apmaiņas braucienos.
Dzintars Kozulis, biedrības valdes priekšsēdētājs, iezīmēja pērnā gada notikumus: – Aizvadītais gads bijis notikumiem bagāts. Uz atskaites sapulci pagājušajā gadā tikāmies 12. maijā. Pa šo laiku notikušas trīspadsmit valdes sēdes, esam devušies ekskursijās gan tepat novada teritorijā, gan ārpus tā, ir bijuši pieredzes apmaiņas braucieni. Aizvadītā gada 27. maijā piedalījos Latvijas pensionāru federācijas kongresā. Reizi ceturksnī suminām jubilārus. Pagājušajā gadā devāmies pieredzes apmaiņā pie Tukuma pensionāriem, šogad viņi brauks ciemos pie mums. Vasaras spilgtākais notikums daudziem pensionāru biedrības biedriem noteikti bija dalība Dziesmu un deju svētkos, bet augusta izskaņā piedalījāmies Vislatvijas senioru sadziedāšanās svētkos. Atzīmējām gan Dzejas dienas, gan Senioru dienu, neiztikām arī bez sportiskām aktivitātēm un organizējām Senioru sporta dienu. Septembrī tikāmies ar Madonas novada domes priekšsēdētāju Agri Lungeviču, bet novembrī seniori apguva digitālās prasmes bibliotēkā. Pērnā gada beigās dāvinājumā no Latvijas senioru kopienu apvienības saņēmām velotrenažieri un mūzikas centru un uzņēmām viesos apvienības valdes pārstāvjus. Izmantojām izdevību un Rīgā noslēdzām sadarbības līgumu ar Latvijas senioru kopienu apvienību. Savukārt noslēdzošais aizvadītā gada pasākums, tiesa, arī apmeklētākais – Ziemassvētku svinības.
Daudzu gadu garumā seniori rūpējas par savu fizisko veselību, cītīgi vingrojot Madonas sporta hallē. Aktīvi darbojas teātris, ansamblis un deju grupa. Pensionāru biedrība aizvadījusi darbīgu gadu, bet arī šis nebūs citādāks. Tiek plānoti jauni pasākumi un notikumi, tāpat svinēti svētki, rakstīts projekts, plānoti jauni braucieni. Arī šajā gadā plānoti vairāki lieli braucieni, piemēram, divu dienu ekskursija ārpus Latvijas.
– Jau 8. maijā dosimies ekskursijā uz Rīgu. Paredzēta plaša programma un tikšanās ar Latvijas senioru kopienu apvienības pārstāvjiem. Esam saņēmuši aicinājumu no AS "Grindex". Paredzēta ekskursija uz Salaspils botānisko dārzu un citas aktivitātes. Savukārt maija beigās Latvijas senioru kopienu apvienība biedrības biedrus aicina uz Dobeles ceriņu dārzu, – tālākos notikumus iezīmē valdes priekšsēdētājs. – Esam piedalījušies Madonas novada pašvaldības izsludinātajos projektu konkursos. NVO iniciatīvu konkursa ietvaros īstenosim projektu "Gūt var ņemot, gūt var dodot, dodot gūtais neatņemams". Šī projekta ietvaros apvienosim ekskursijas novada teritorijā un apciemosim sociālās aprūpes centrus, sniedzot koncertu un sarūpējot nelielas dāvaniņas. Braucieni paredzēti no jūnija līdz oktobrim, un vispirms dosimies uz Mārcienu un Ļaudonu. Šogad uzņemsim ciemiņus no Tukuma pensionāru biedrības, vēlmi mūs apciemot izteikuši arī Jēkabpils seniori. Protams, neiztiksim bez Jāņu svinībām, atzīmēsim Senioru dienu, būs arī Sporta spēles un citas aktivitātes.
Gada atskaites sapulce šoreiz iezīmējās arī ar jaunas valdes vēlēšanām. Lemjot par jauno valdi, biedrības biedri izteica vēlmi neko nemainīt un saglabāt līdzšinējos valdes locekļus. Tomēr statūti nosaka, ka valde jāpārvēl. Turpmāk jauno valdi pārstāvēs Dzintars Kozulis, Beāte Ozoliņa, Aīda Barinska, Anna Baumane, Marija Miglone, Skaidrīte Rubene un Vija Kārkliņa, bet Revīzijas komisijā strādās Ligita Kļaviņa, Anna Vestfāle un Millija Ūdre.
– Paldies visiem valdes locekļiem par pašaizliedzīgo, brīvprātīgo darbu. Paldies par atzinību un novērtējumu, par uzticību. Darbosimies, sadarbosimies, atbalstīsim cits citu un iesaistīsimies visās aktivitātēs, – pateicību pauda Dzintars Kozulis. – Aicinu biedrus aktīvi iesaistīties un apmeklēt pasākumus un citas aktivitātes. Augu ielas 27 durvis ir atvērtas un priecāšos, ka biedri nāks spēlēt galda spēles, izmantot velotrenažieri vai vienkārši aprunāties. Biedriem noteikti pašiem jāinteresējas par aktivitātēm un gaidāmajiem notikumiem.

03.05.2024.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px