Doma laukumā izbūvētā stikla studijā vakar tika atklāts labdarības maratons „Dod pieci!", kas šogad aicina ziedot no vardarbības ģimenē cietušajiem.
Stikla studijā darbojas „LR 5-Pieci.lv" dīdžeji – Toms Grēviņš, Magnuss Eriņš un Elīna Baltskara, lai sešu diennakšu garumā līdz 23. decembrim tiešraidē atskaņotu tikai par ziedojumiem izvēlētas dziesmas. Kā informē Latvijas Radio (LR) pārstāve Daiga Konošonoka, ar sabiedrības ziedojumu atbalstu tiks izveidots ātrās reaģēšanas jeb krīzes fonds, kas sniegs tiešu palīdzību vardarbības upuriem neatliekamu situāciju risināšanai.
Labdarības maratonu atklāja „Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta. Pirmais viesis bija Valsts prezidents Egils Levits, kas veica ziedojumu no stikla studijas. Skanēja arī maratona himna „Es zinu, tu esi", un nākamo 152 stundu garumā tiks atskaņotas tikai par ziedojumiem izvēlētas dziesmas.
Maratona laikā ikvienam ir iespēja ziedot apmaiņā pret iecienītākās dziesmas atskaņošanu „LR 5-Pieci.lv". ēterā. Ziedojumus, sākot no 5 eiro, var veikt tīmekļvietnē „dodpieci.lv", kā arī pie labdarības maratona stikla studijas. Savukārt līdz 27. decembrim skaidras un bezskaidras naudas ziedojumus var veikt „Circle K" degvielas uzpildes stacijās visā Latvijā, bet līdz 10. janvārim „Dod pieci!" ziedojumus varēs veikt „Ziedot.lv" mājaslapā.
18.12.2020.