Ceturtdien, 12. decembrī, pulksten 11.15 Madonā pie lūgšanu kapelas kā ikkatru gadu tiks atklāta Betlēmīte.
Vēsturiski Betlēmes attēlojuma ideja pieder svētajam Asīzes Franciskam, kas 1222. gadā Grečo pilsētiņā pirmo reizi izveidoja Jēzus dzimšanas skatu. Nevar teikt, ka šo ideju franciskāņi savu misiju vietās ieviesa uzreiz, tā drīzāk izplatījās pakāpeniski. Un tā Ziemassvētku laikā baznīcās pie sānu altāra vai kur citur joprojām tiek uzstādīts Kristus dzimšanas plastisks attēlojums, ko sauc par „betlēmi" vai „stallīti". Centrālajā vietā tur redzama silīte ar Bērnu Jēzu, blakus Marija un Jāzeps, vērsis un ēzelis, dažu reizi arī aitiņas, gani, kas atnākuši pielūgt Bērnu Jēzu, Austrumu gudrie ar dāvanām, virs stallīša zvaigzne un eņģelis.
Kad 1999. gadā Madonā sāka darboties priesteris Rihards Rasnacis, viņš aicināja pārējo kristīgo konfesiju pārstāvjus un pilsētas domi atbalstīt ideju par Betlēmītes veidošanu īsi pirms Ziemassvētkiem. Šī „mājiņa" ar Betlēmes figūrām tika novietota Saieta laukumā. 2000. gads bija kristietības jubilejas gads, kas vēl vairāk saliedēja pilsētas kristīgās draudzes. Tika izveidota ekumeniska adorācijas kapela, ko apmeklē gan katoļu, gan luterāņu draudzei piederīgie, tāpat cilvēki ārpus draudzēm.
Nu jau vairākus gadus Betlēmīte īsi pirms Ziemassvētkiem tiek veidota tieši pie lūgšanu kapelas. Ziemassvētku laikā vietu grezno arī skaists dekoratīvs eņģelis. Sadarbībā ar Madonas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādi „Kastanītis" šogad pie lūgšanu kapelas 12. decembrī skanēs dziesmas bērnu sniegumā, priesteris Māris Ozoliņš pasvētīs izveidoto Betlēmīti. To visā Ziemassvētku periodā aicināti aplūkot gan Madonas pilsētas iedzīvotāji, gan viesi. Saskaņā ar Baznīcas tradīciju Kristus bērna figūra Betlēmītē parādīsies no 24. decembra vakara.
10.12.2019.