Plānojot šāgada rekonstrukcijas darbus, viens no tiem bija trotuāra no tirdzniecības centra „Konzums" līdz „Rimi" labiekārtošana Madonā. Pavasarī iecerētais netika īstenots, bet šobrīd darbi rit pilnā sparā, lai trotuārs būtu sakārtots.
Jau iepriekš šis trotuārs sagādājis raizes, bieži ticis labots. Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris norāda, ka jau agrāk saņemtas sūdzības, jo bruģakmeņi regulāri izdrupuši, stāvoklis bijis bēdīgs, tāpēc pieņemts lēmums to atjaunot pilnībā.
– Bieži veicot šī trotuāra labošanas darbus secinājām, ka šajā gadījumā izdevīgāk ir ieklāt jaunu, kvalitatīvu trotuāru, kas ilgtermiņā atmaksāsies. Darbi tika plānoti jau pavasarī, bet būvnieku noslogotības dēļ darbs tika atlikts. Pašlaik norit rekonstrukcija, un jau pavisam drīz iegūsim sakārtotu trotuāru, – pastāsta Guntis Ķeveris. – Nelieli trotuāra remontdarbi nepieciešami arī Raiņa un Kalna ielā. Pirms aptuveni astoņiem gadiem, kad šīs ielas tika projektētas, tika piegādāts nekvalitatīvs bruģis. Līdz ar to šāda situācija ir novērojama uz vairākiem trotuāriem. Saules ielas trotuārs bija visbēdīgākajā stāvoklī. Savukārt Raiņa ielā un Kalna ielā iespējams kritiskākās vietas salabot.
Šogad pilsētas labiekārtošanā paveikts daudz. Vēl norit pēdējie darbi, kas jāpaveic līdz ziemas sezonai.
– Šogad liela uzmanība un ieguldījumi tika vērsti izglītībai, piemēram, tiek remontēta un labiekārtota pirmsskolas izglītības iestāde „Kastanītis". Madonas pilsētas vidusskolā jāpabeidz būvdarbi un jānodod ekspluatācijā. Ir uzsākti būvdarbi Parka ielā 4. Savukārt pilsētas ielām veikta virsmas apstrāde 3,2 km garumā. Šogad līdz galam tika izbūvēta Daugavas iela. Patlaban tā ir grantēta, bet nākamgad noteikti tiks veikta virsmas apstrāde. Esam izbūvējuši Krasta ielu. Ielu remontā ir ieguldīti lieli līdzekļi. Lai pilsētā nebūtu zemes ceļu, nākamgad plānots pabeigt atlikušos posmus, kas ir 2,2 km. Šādi posmi vēl ir Slimnīcas, Ūdens, Skolas un Daugavas ielā. Šie posmi nākamgad jāpaveic. Ir saņemta pozitīva atbilde no Satiksmes ministrijas, un ceram, ka nākamgad būs finansējums, lai varētu veikt virskārtas nomaiņu apvedceļam posmā no Augu ielas līdz dzelzceļa pārbrauktuvei uz slimnīcu. Tāpat jāveic projektēšanas darbi, lai, tiklīdz būs iespējams, varētu rekonstruēt O. Kalpaka ielu, izbūvējot trotuāru un laternas, nomainot arī asfalta segumu, – nākotnes ieceres atklāj Madonas pilsētas pārvaldnieks. – Šobrīd aktīvi gatavojamies ziemas sezonai, lai, tiklīdz būs nepieciešams, varam uzsākt darbu. Tomēr vislielākais akcents pašlaik tiek vērsts tuvajiem valsts svētkiem, lai pilsēta ietērptos atbilstošā svētku rotā. Pirmās dekorācijas jau grezno Madonu.
10.11.2021.