Vakar, 3. martā, Ministru kabinets lēma piešķirt papildu 2,6 miljonus eiro veselības nozarei, lai nodrošinātu nepieciešamos pasākumus saslimstības ierobežošanai un ārstēšanai ar Covid-19 infekciju. No minētās summas 1,7 miljoni eiro piešķirti no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.
Papildu finansējumu paredzēts izmantot, lai segtu izdevumus, kas radušies, iegādājoties nepieciešamos individuālās aizsardzības līdzekļus (tai skaitā respiratorus, aizsargbrilles un ūdens necaurlaidīgus kombinezonus) ģimenes ārstiem, ārstniecības iestādēm, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam un Slimību profilakses un kontroles centram. Tāpat finanšu līdzekļi ir nepieciešami laboratoriskās diagnostikas (reaģenti un laboratoriskās iekārtas), medicīnisko iekārtu (māk-
slīgās plaušu ventilācijas iekārtas un neinvazīvās ventilācijas iekārtas) un medikamentu vīrusa infekcijas ārstēšanas nodrošināšanai. Papildu finansējums ir nepieciešams Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam jaunas brigādes izveidei.
Jau ziņots, ka 25. februārī Krīzes vadības padome lēma atbalstīt papildu finansējuma piešķiršanu Veselības ministrijai Valsts materiālo rezervju atjaunošanai, pamatojoties uz Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta sniegto izvērtējumu.
04.03.2020.