Ārkārtējā situācija Latvijā tiks izbeigta 9. jūnijā, vakar valdības ārkārtas sēdē atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.
Kā vēsta aģentūra LETA, sākot valdības sēdi, premjers norādījis, ka pirmajam no „Covid-19" likumiem Saeimā ar balsojumu noteikta tā dēvētā „lielā steidzamība", kas nepieciešama, lai nebūtu jāpagarina ārkārtējā situācija. „Tas nozīmē, ka varēsim iziet no ārkārtējās situācijas kā plānots 9. jūnijā", uzsvēris Ministru prezidents.
Ārkārtējā situācija ar mērķi ierobežot „Covid-19" izplatību Latvijā ir spēkā kopš 13. marta.
Nepagarinot ārkārtējo situāciju Latvijā, tomēr visus iepriekš noteiktos ierobežojumus nav iespējams atcelt līdz ar ārkārtējās situācijas beigām, tādējādi ieviestie atbalsta pasākumi turpināsies, kamēr „Covid-19" apdraudējuma un tā seku novēršanai tie būs nepieciešami.
Plānots, ka līdz šā gada beigām uzņēmumi neatkarīgi no nozares varēs pieteikties līdzšinējiem atbalsta instrumentiem, ko administrē finanšu institūcija „Altum". Tāpat paredzēts saglabāt nodokļu nomaksas termiņa pagarinājumu uz trim gadiem, un pieteikties šim atbalstam nodokļu maksātāji varēs vēl līdz šā gada beigām.
Pēc ārkārtējās situācijas beigām plānots saglabāt arī dīkstāves pabalstu, līdz gada beigām varēs darboties ārkārtējās situācijas laikā ierīkotie ziedojumu tālruņi reliģiskajām savienībām, kā arī turpināties līdzšinējie telpu nomas atvieglojumi komersantiem.
Tāpat plānots, ka līdz gada beigām pašvaldības varēs atlikt nekustamā īpašuma nodokļa samaksu iedzīvotājiem.
Jāpiebilst, ka pagājušajā diennaktī, veicot kopumā 1486 „Covid-19" testus, atklāti trīs inficēšanās gadījumi, bet viena persona mirusi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija uz 4. jūniju. Mirusī persona bijusi vecumā no 80 līdz 85 gadiem un slimojusi ar vairākām hroniskām saslimšanām.
Līdz šim Latvijā veikts 114 451 „Covid-19" izmeklējums, saslimušas 1082 personas, bet uz 2. jūniju bija izveseļojušies kopumā 760 cilvēki.
Kopumā miruši 25 „Covid-19" pacienti.
Nacionālā veselības dienesta dati liecina, ka pēdējās diennakts laikā stacionēti divi pacienti ar „Covid-19". Kopumā stacionāros ārstējas 10 pacienti, no kuriem septiņi pacienti ir ar vidēji smagu, bet trīs pacienti ar smagu slimības gaitu. Līdz šim no stacionāra izrakstīti 165 pacienti.
Ar „Covid-19" Austrumlatvijā saslimis viens zemessargs.
05.06.2020.