Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Arī mediķiem jārūpējas par savu veselību

ZANE BIKOVSKA

Autors • 12.08.2024.

Arī mediķiem jārūpējas par savu veselību
Burtu lielums

No 2. līdz 4. augustam Madonas novada pašvaldības SIA „Madonas slimnīca” komanda piedalījās Latvijas veselības un sociālās aprūpes darbinieku 23. „Veselības dienās”, kuras organizē  Latvijas Sarkanais krusts. Kopvērtējumā mūsu slimnīcas mediķi ieguva 8. vietu divdesmit divu komandu konkurencē.

Ikdienā mediķi rūpējas par pacientu labsajūtu un veselību, bet tikpat svarīgi, lai arī paši būtu labā formā – gan fiziskajā, gan emocionālajā. Tieši tāpēc ik gadu tiek rīkotas Veselības dienas, kurās piedalās komandas no visas Latvijas slimnīcām, gan pilnveidojot savas sportiskās prasmes, gan veidojot jaunas draudzības un iepazīšanās un saliedējoties. Šādas spēles tiek rīkotas jau kopš deviņdesmitajiem gadiem, un Madonas slimnīcas kolektīva pārstāvji ir ilggadīgi to dalībnieki.
Kāršu spēlē „Zolīte" mūsējiem kopvērtējumā 1. vieta, bet individuāli – 2. vieta Ilmāram Tropam un 6. vieta Ventam Ikauniekam. Triatlonā kopvērtējumā 5. vieta (Gints Ikaunieks un Alina Ikauniece). Individuālajā distancē „Pacietīgais" 2. vieta Ervīnam Kalniņam. Individuālajā distancē „Snaiperis» 3. vieta Ilmāram Tropam. Volejbolā kopvērtējumā 3. vieta (Elita Lapsa, Ritvars Lapsa, Gints Ikaunieks, Ilmārs Trops, Ilze Vikse, Aleksandrs Davidovs, Mariss Vikse).
Sacensību dalībnieks, Madonas slimnīcas komandas „Niknie putni" kapteinis Vents Ikaunieks, atskatoties uz aizvadītajām aktivitātēm, pastāsta: – 2. augusts bija ierašanās un iekārtošanās diena. Katra komanda iekārtoja savu gulēšanas vietu teltīs, kas tika iedalīta atkarībā no pieteikto cilvēku skaita. Jau atkārtoti Veselības dienas tika rīkotas atpūtas kompleksā „Puduri", kas ir ļoti piemērota vieta šādām sacensībām. Šogad spēlēs piedalījās ap 1000 dalībnieku. Spēļu dienas bija piesātinātas un piepildītas dažādām aktivitātēm. Pirmajā spēļu dienā notika „Zolītes" sacensības. Uzteikt var sacensību organizatoru centību par to, ka viņi izveidojuši aprēķinu, kā komandas salikt pa uzdevumiem, lai pirmās disciplīnas katrai no komandām būtu citādākas un dalībnieki savā starpā nekrustotos, kas savukārt radītu nevajadzīgu gaidīšanu uz uzdevuma izpildi. Atsevišķi gan sievietes, gan vīrieši piedalījās virves vilkšanā, sievietes startēja dāmu futbolā, kad vārtos vajadzēja iesist vidēja izmēra vingrošanas bumbu. Vēl disciplīnu skaitā bija volejbols, kurā guvām ļoti veiksmīgu rezultātu.
Kā interesantu disciplīnu Vents min „Tūrisma stafeti", kas notiek mežā – tā ir piepildīta ar interesantiem uzdevumiem, kas ļauj pārbaudīt gan spēka, gan līdzsvara spējas. „Veselības dienas" sastāv ne tikai no aktīviem, bet arī interesentiem uzdevumiem, kas ļauj arī kārtīgi izsmieties un jautri pavadīt laiku. Piemēram, katrs varēja pārbaudīt, cik spēcīgi var izkliegt vārdu mucā, pēc noteiktām krāsām sašķirot kastēs florbola bumbiņas, kā arī izpildīt daudz un dažādus citus interesantus uzdevumus – tos visus pat nav iespējams uzskaitīt. Kā norāda Vents Ikaunieks, īstenu standarta uzdevumu šajās sacensībās nav – disciplīnu nosaukumi paliek tie paši, taču zem tiem ikreiz slēpjas cits veicamais uzdevums. Piemēram, nekad nevar zināt, kas būs jādara „Tūrisma stafetē", „Snaiperī" un citās disciplīnās, taču volejbols, zolīte un dāmu futbols gan paliek nemainīgi.
– Sestdienas vakarā notiek parāde, kurā piedalās visas komandas, demonstrējot savas slimnīcas karogus un vienotos, saskaņotos ietērpus, kas beigu beigās izvēršas par gana krāšņu notikumu. Parādes laikā tiek apbalvoti to sporta veidu un uzdevumu, kas ir jau noslēgušies, uzvarētāji. Svētdienas rīts iesākās ļoti agri, jo notika makšķerēšanas sacensības. Katrs varēja pēc saviem ieskatiem izvēlēties makšķerēt ar spiningu vai pludiņmakšķeri, izmantot tīkamāko ēsmu. Svētdienas izskaņā balvas saņēma visu pārējo uzdevumu un disciplīnu uzvarētāji. Katru dienu pēc disciplīnām baudījām mūziku un labi pavadījām laiku, kopīgi cepot desiņas, šašliku, mielojoties ar auksto zupu. Mēs – madonieši – esam ļoti gandarīti un priecīgi par sasniegumiem, gūto pozitīvo enerģiju un ir gatavi jauniem izaicinājumiem! Līdz 6. vietai trūka vien deviņu punktu, kas nozīmē, ka nākamgad startēsim vēl sparīgāk, jo esam izvirzījuši mērķi iekļūt sešiniekā. Liels paldies pasākuma organizatoriem, visiem dalībniekiem un tiesnešiem. Uz tikšanos nākamgad! – priecīgi uzsauc Vents Ikaunieks.

13.08.2024.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px