Vecgada vakarā Saieta laukumā Madonā pasākumā “Pūķa gars” ar košu gaismu specefektiem un dīdžeju atskaņotu mūziku tika sagaidīts 2024. gads. Pasākuma apmeklētāji ne tikai jautri izdejojās un vēroja salūtu, par ko parūpējās apkārtējo māju iedzīvotāji, bet arī noklausījās Valsts prezidenta un Ministru prezidentes svētku uzrunas.
– Ir pienācis mirklis pirms kaut kā jauna – pirms jauniem mērķiem un jauniem darbiem, jauniem sapņiem. Ar prātu mēs saprotam, ka dzīvi var mainīt jebkurā brīdī. Tomēr sirds atskatās uz pērno apņemšanos. Vai ir izdevies? Cits cerējis vairāk rūpēties par sevi, bet sanācis nogurt vairāk nekā jebkad. Kāds vēlējies biežāk tikties ar tuviniekiem, taču mūžīgais "nu gan jau kādreiz saskriesimies" jau kļuvis par joku. Šogad nav jādomā nekas jauns – vecā gada cerību var pārnest uz jauno gadu. Tikai šoreiz lai no cerībām dzimst mērķi un no mērķiem lai dzimst atbildība, jo neviens nepadarīs mūsu dzīvi ne labāku, ne skaistāku. Mūsu laime ir mūsu atbildība, un būt pašiem savas dzīves noteicējiem ir liela laime. Mums katram uzticēta šīs dienas Latvija! Tas ir kas lielāks un skaistāks par dāvanu zem svētku eglītes. Gadumija paies, svētku čalas pierims, un mums katram ar savu attieksmi, ar savu atbildību ir jādara viss, lai mūsu Latvija taptu skaistāka un drošāka. Es vēlu, lai ikdienišķas nejēdzības mums katram liktu domāt, kā tieši "es" varu kaut ko uzlabot? Vēlu, lai uz citiem mēs neskatītos caur pieri, bet gan ar gaišām acīm un atvērtu sirdi. Kāds šos svētkus svinēs koši un līksmos, bet cits tos sagaidīs darbā, lai mēs būtu pasargāti, aprūpēti un paēduši. Daudzi sagaida Jauno gadu vienatnē mājās tāpēc, ka tā grib, bet citi – tāpēc, ka tā ir sanācis. Domāsim viens par otru, pieskatīsim viens otru un rūpēsimies par tiem, kas ir mūsējie, – darīsim to ik dienu. Nemeklēsim atšķirīgo, jo tā ir gana, bet kā pašsaprotamu uztversim labu vārdu, smaidu un uzmundrinājumu. Un nebaidīsimies sapņot, darīt, kļūdīties un atkal sapņot katrs savā Latvijā, – svinīgajā uzrunā Latvijas iedzīvotājus gadumijā sveica Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.
Savukārt Latvijas Republikas ministru prezidente Evika Siliņa savā uzrunā akcentēja tādas vērtības kā bērnus, izglītību un drošību.
– Vecgada vakarā atvērsim durvis uz mūsu nākotni. Kas mūs sagaida? Plaukstošā valstī vislabāk saglabāsim pašu svarīgāko – mūsu valodu un kultūru. Lai mums būtu veiksmīga nākotne, attīstīsim savu cilvēku potenciālu. Šovakar katrā mājā godināsim ukraiņu karavīrus, jo šī tauta cīnās arī par mums. Sev un Latvijai nākotnē vēlos noteikt augstākus mērķus. Latvijas iedzīvotāji ir apņēmīgi, talantīgi un sīksti. Nebaidīsimies spert izlēmīgus soļus, būsim drosmīgi! Ikdienas steigā atcerēsimies par savstarpēju laipnību, cilvēcību un rūpēm par mīļajiem. Vairāk uzticēsimies viens otram un mīlēsim cits citu, – atgādināja Evika Siliņa.
03.01.2024.