Jauns gads ir kā atskaites punkts, kad ir jāatskatās uz padarīto un jāplāno jauni darbi. Arī Madonas pilsētas pensionāru biedrība janvāra sākumā aicināja savus biedrus uz jaunā gada svinībām.
Pasākums pulcēja pensionāru biedrības biedrus, kā arī ar koncertu klātesošos priecēja Krāslavas pensionāru biedrības pārstāvji.
Stāsta Anna Vestfāle: – Atskatoties uz aizvadītajiem gadiem, uzskatu, ka pensionāru biedrība ir ļoti aktīva. Regulāri tiek organizēti dažādi pasākumi, svinēti svētki. Dodamies ekskursijās. Pavisam nesen viesojāmies Gulbenē. Ar skaistu koncertu uzstājāmies Daugavpilī. Tā ir brīnišķīga iespēja izkustēties, iepazīt jaunus cilvēkus, apskatīt pilsētas un vietas, kur citādāk varbūt nemaz nebūtu aizbraukuši. Pasākumā piedalījās ciemiņi no Krāslavas un sniedza jauku koncertu. Arī mēs pie viņiem esam viesojušies. Gadu gaitā ir izveidojusies lieliska sadarbība ar citām biedrībām, svētkos cenšamies iepriecināt gan viņus, gan mūsu pašu biedrus. Pensionāru biedrībā darbojas pašdarbnieku kolektīvs, ir dejotāji un teātris, ansamblis. Tiešām esam aktīvi, radot prieku sev un citiem. Reizi mēnesī uzaicinām kādu interesantu personību, kulināru vai citu sava amata meistaru, kas arī mūs, pensionārus, iesaista savās aktivitātēs, iemāca kaut ko jaunu un noderīgu.
Šobrīd biedrībā darbojas 120 biedru, katram sava ikdiena, bet tieši kopābūšana ikvienam ir vissvarīgākā.
– Katram no mūsu biedriem ir savs stāsts, sava dzīve, bet uzskatu, ka šī kopābūšana ir ļoti nozīmīga. Tā ir lieliska iespēja būt starp saviem vienaudžiem, domubiedriem. Varētu teikt, ka mūsu mērķis ir palīdzēt, iepriecināt citam citu. Reizi ceturksnī sveicam jubilārus, kuriem ir apaļas dzimšanas dienas. Mūsu vidū ir daudz vientuļu pensionāru, kuriem svētki, kopīgas sanākšanas ir vienīgā iespēja būt plašākā sabiedrībā. Domāju, ka tas rada prieku un apziņu, ka esi kādam vajadzīgs, – uzskata Anna. – Arī aizvadīto gadu vērtēju ļoti pozitīvi, jo biedrībā darbojas atsaucīgi pensionāri, kuri ar prieku iesaistās dažādās aktivitātēs. Novembrī savā pulkā uzņēmām četrus jaunus biedrus. Priecājamies par katru dalībnieku. Redzot, ka ir atsaucība, ir arī vēlēšanās turpināt iesākto. Jau tiek plānotas ekskursijas, domājam par nākamajām tikšanās reizēm. Kamēr vien būs interese un varēšana, darbosimies un turpināsim iepriecināt līdzcilvēkus.
Arī Madonas pilsētas pensionāru biedrības valdes priekšsēdētājs Jānis Meiers atzīst: – Aizvadītais gads kopvērtējumā ir izdevies. Tas bijis dažādiem notikumiem un pasākumiem bagāts. Arī šogad būsim aktīvi un darbosimies. Prieks par katru pensionāru, kas iesaistās, apmeklē pasākumus, ierosina idejas. Tāpat reizi mēnesī biedrības valdes locekļiem notiek sapulce, kurā tiek spriests par tuvākajiem pasākumiem. Ilgākam laika periodam darbus gan neplānojam. Tuvākais biedrības pasākums noteikti būs jubilāru sumināšana.
09.01.2019.