Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Aprīlī — divas donoru dienas Madonā

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 29.04.2021.

Aprīlī — divas donoru dienas Madonā
Burtu lielums

Aprīlī Madonā norisinājās divas donoru dienas. Ziedot asinis J. Norviļa Madonas mūzikas skolas Zvaigžņu zālē no pulksten 9 līdz 13 varēja 6. un 27. aprīlī.

VADC Latgales filiāles ārste Ināra Čerņavska, vaicāta par donoru atsaucību, uzteica madoniešu lielo aktivitāti.
– Madonas novadā dzīvo ļoti atsaucīgi cilvēki. Kā vienmēr, arī šoreiz asinis ziedoja daudz donoru. Vienīgi aprīlī uz Madonu braucām divas reizes, lai nedaudz samazinātu donoru plūsmu un nebūtu jāstāv rindā. Februārī un martā asinis nodeva attiecīgi 112 un 110 donori, un arī aprīlī kopā tās ziedoja 113. Priecē, ka Madonā diezgan daudz cilvēku asinis nodod pirmo reizi. Gan februārī, gan martā tādi bija 15, bet aprīlī – 11. Arī šai ziņā madonieši ir lieli malači, – atzina Ināra Čerņavska.
Viņa atzinīgi novērtēja Madonas novada pašvaldības atbalstu donoru dienu organizēšanā.
– Mēs esam ļoti pateicīgi gan Madonas novada pašvaldības, gan Madonas pilsētas sporta centra vadībai, gan Madonas mūzikas skolas direktoram par lielo atsaucību un pretimnākšanu. Plašas telpas ir Madonas pilsētas sporta centrā, bet esam apmierināti arī ar darba apstākļiem Madonas mūzikas skolā, kur arī var nodrošināt visas valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības. Turklāt te ir arī divas ieejas un izejas, kas palīdz izvairīties no drūzmēšanās. Liels paldies visiem par atbalstu! – akcentēja Ināra Čerņavska.
Viņa uzsvēra, ka asinis ir vajadzīgas visu laiku. Īpaši svarīgi uzkrāt asins rezerves ir pirms svētkiem, tāpēc šajās dienās VADC Latgales filiāle organizē izbraukumus uz dažādām pilsētām. Piemēram, vakar donoru diena notika Balvos.
Jāņem vērā, ka, ziedojot asinis, var pārliecināties arī par savu veselības stāvokli, jo tiek veiktas vairākas analīzes. Donori var izvēlēties, kur nosūtīt informāciju gadījumos, kad tiek atklātas kādas novirzes, – uz dzīvesvietas adresi vai ģimenes ārstam (pa telefonu šādas ziņas vairs netiek sniegtas).
Kopš pagājušā gada Valsts asinsdonoru centra darbinieki donoriem nosaka arī antivielu klātbūtni pret „Covid-19" infekcijas izraisītāju. Tas tiek darīts arī Madonā, kur antivielas tiek atklātas ne tikai šo infekciju pārslimojušiem, bet arī to donoru asinīs, kam pirms tam nav bijis konstatēts pozitīvs „Covid-19" tests, tāpat tiem, kuri to ir pārslimojuši bez simptomiem, šo saslimšanu pat nepamanot.
– Attiecībā uz atklātajām antivielām zvanām personīgi visiem tiem donoriem, kam tās ir konstatētas, vai arī – rakstu īsziņas, ja neizdodas sazināties. Beidzamajā laikā no 55 šādiem gadījumiem antivielas atklātas 18 donoriem arī Madonas reģionā. Savukārt, ja nezvanām, tas nozīmē, ka antivielu nav, – atzīmēja Ināra Čerņavska.
Jau zināms, ka nākamreiz ziedot asinis Madonā būs iespējams 25. maijā, bet pirms tam – 17. maijā – arī Lubānā.
Jāpiebilst, ka pērn uz donoru dienām Madonas pilsētā, Kalsnavā, Barkavā, Cesvainē un Lubānā VADC Latgales filiāles darbinieki izbrauca 20 reižu. Pavisam asinis ziedoja 943 donori, no tiem 58 pirmo reizi. Madonas pilsētā donoru diena norisinājās astoņas reizes, kad asinis nodeva 602 donori, tai skaitā 38 pirmoreiz.
30.04.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px