Neraugoties uz to, ka ārā valda tveice un laikapstākļi mūs bieži vien nomoka, nevis lutina, Madonas pilsētas pensionāru biedrības seniori par spīti karstumam iepriecina citus, līdz ar to arī paši gūstot pozitīvas emocijas. Viņi ir tik rosīgi, ka ne mirkli nespēj nosēdēt mierā — vasaras mēneši kalendārā ir piepildīti ar darāmajiem darbiem, dažādām aktivitātēm un plāniem.
Madonas pilsētas senioru biedrības valdes locekle Beāte Ozoliņa informē, ka šajā vasarā seniori dodas apciemot visus Madonas novada pansionātus, lai radītu prieku to iemītnieku ikdienā un arī sagādātu viņiem noderīgas dāvanas.
– Madonas pilsētas pensionāru biedrība aizvadītajā nedēļā apmeklēja Mārcienas un Ļaudonas pansionātu. Spēlējām teātri, mums ir sava režisore. Dejoja arī deju kolektīva dāmas, bet ansamblis dziedāja akordeona pavadībā. Ļaudonā arī kopīgi pusdienojām. Pansionātu iemītnieki jutās ļoti iepriecināti, mēs viņiem arī dāvinājām dāvanas – zemenes, tējas zāles, lai ziemā un rudenī seniori varētu malkot gardas tējas. Lai gan laiks bija ļoti karsts, apmeklējām Andreja Eglīša kapavietu – daudzi tur nebija bijuši. Tur Bruno Podiņš, kurš ir mūsu biedrības biedrs, sniedza izsmeļošu informāciju par šo brīnišķīgo cilvēku, un vēl apmeklējām keramiķus Dumpjus. Tur mums ļoti patika, žēl gan, ka laika nebija daudz, – stāsta Beāte Ozoliņa, piebilstot, – pansionāti tiek apmeklēti tāpēc, lai radītu cilvēkos prieku un padarītu viņu ikdienu gaišāku. Seniori ļoti gaida ciemiņus atkal drīzumā. Ļaudonā notika arī tikšanās ar pagasta pārvaldes vadītāju Artūru Portnovu, kurš pastāstīja un parādīja, kā skolēni un mākslinieki piedalījās vecās skolas logu apgleznošanā, lai ēku kaut nedaudz atdzīvinātu un padarītu skatam tīkamāku.
10. jūlijā gaidāms nākamais pansionāta apciemojums, kad seniori apmeklēs Barkavas un Stirnienes pansionātu, savukārt 10. augustā viņi piedalīsies Sadziedāšanās svētkos Mālpilī, bet 24. augustā ciemosies pie Lubānas pansionāta klientiem. Visa vasara ir piepildīta ar dažādiem pasākumiem, aktivitātēm un notikumiem.
– Mēs aktīvi piedalāmies arī tējas augu vākšanā un žāvēšanā, lai pēcāk ievāktos un izkaltētos augus varētu dāvināt katram pansionātam. 20. septembrī dosimies uz Ērgļu pansionātu. Mūsu Madonas pilsētas pensionāru biedrības jubileja jāsagaida godam – mums paliks divdesmit pieci gadi. Laikam jau tāpēc esam tik aktīvi. Svinēsim savu jubileju oktobrī. Visi biedrības dalībnieki ļoti nopietni attiecas pret ieplānoto un iesaistās atbildīgi, – atzinīgi uzsver Beāte Ozoliņa.
10. jūlijā paralēli pansionātu apmeklējumam seniori iegriezīsies arī Stirnienes muižā un Varakļānu pilī, ciemosies pie rožu audzētājas Birutas kundzes, kura dzīvo netālu no „Liepsalām", pa kurām, protams, dosies arī ekskursijā. Katrs brauciens uz kādu pansionātu tiek apvienots ar tuvumā esošo vietu apskati.
Beāte Ozoliņa saka paldies Madonas novada pašvaldībai, kura atbalstīja pavasarī iesniegtos projektus; pateicoties tam tiek atmaksātas transporta izmaksas. Ikviens biedrības dalībnieks ir priecīgs par to, ka laiks tiek pavadīts lietderīgi un katrs izbraukums dod iespēju uzzināt ko jaunu, saturīgi pavadot laiku.
28. jūnijā seniori tikās savās telpās Augu ielā, lai aizvadītu Pēterdienu un suminātu apaļos jubilārus. Jaukā svētku noskaņā ar daudz ziediem, sirsnīgām sarunām un laba vēlējumiem, dziesmām un mūziku tika sveikti desmit gaviļnieki. Diena tika veidota tā, lai kļūtu par īpašu notikumu katram jubilāram. Sumināto gaviļnieku vidū bija arī Skaidrīte Rubene, kura pensionāru biedrībā iestājās 1965. gadā: – Valdē darbojos no 1967. vai 1968. gada, tad tiku uzaicināta spēlēt teātri un tā nokļuvu starp mīļiem, sirsnīgiem cilvēkiem, no kuriem nekad negribas šķirties. Vienmēr tieku sagaidīta ar labiem vārdiem, sirsnīgi aprunājos ar pārējiem senioriem. Kolektīvs ir brīnišķīgs, saprotamies lieliski. Vissirsnīgākos vārdus gribu pateikt mūsu dejotājiem, dziedātājiem, protams, valdes locekļiem. Teātrī spēlējam pieci cilvēki (vadītāja Valentīna Zepa, viņa vada arī deju kokektīvu), bet dziedātāju kolektīvu vada Anita Priževoite. Pavisam kopā ar visiem senioriem esam ap 135 cilvēkiem liels pulks, bet valdē darbojas septiņi. Man personīgi patīk gan ekskursijas, gan izglītojoša satura aktivitātes. Mums bija iespēja apgūt arī darbu ar datoriem, mācījāmies kursos. Ir jauki gan svinēt lielās jubilejas, gan paplašināt redzesloku, izzinoši darbojoties, piedalīties ekskursijās. Šogad uzsākām braucienu sēriju pa novada pansionātiem, lai priecētu turienes seniorus. Tiekam visur mīļi sagaidīti. Katrs brauciens tiek gaidīts neatkarīgi no tā, kurp dodamies. Diena vienmēr ir piepildīta ar jaukiem mirkļiem.
Skaidrīte pateicas arī par pensionāriem piešķirtajām telpām Augu ielā – te esot jauki, silti, ir pieejams viss nepieciešamais, bet remonts tomēr tiek gaidīts, jo gribas telpas uzfrišināt un padarīt mājīgākas.
02.07.2024.