Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Apbalvoti Vidzemes reģiona ugunsdzēsēji glābēji

LAURA KOVTUNA

Autors • 17.05.2018.

Apbalvoti Vidzemes reģiona ugunsdzēsēji glābēji
Burtu lielums

16. maijā, atzīmējot Latvijas ugunsdzēsības 153. gadadienu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Ērgļu depo norisinājās Vidzemes reģiona brigādes svinīgais apbalvošanas pasākums, klātesot septiņu Vidzemes reģiona daļu un 12 posteņu pārstāvjiem, tai skaitā arī no Madonas reģiona.

Svinīgā apbalvošanas pasākuma laikā VUGD priekšnieka vietnieks ģenerālis Intars Zitāns un VUGD Vidzemes reģiona brigādes komandieris pulkvedis Jānis Skrastiņš amatpersonām pasniedza VUGD apbalvojumus. Kopumā par priekšzīmīgu un apzinīgu dienesta uzdevumu izpildi, priekšzīmīgu darba uzdevumu izpildi un saistībā ar Latvijas ugunsdzēsības 153. gadadienu 18 Vidzemes reģiona brigādes amatpersonas saņēma VUGD „Goda rakstus", 23 amatpersonas – VUGD „Pateicības".

No Madonas reģiona par priekšzīmīgu dienesta uzdevumu izpildi un sakarā ar Latvijas ugunsdzēsības 153. gadadienu ar VUGD „Goda rakstu" tika apbalvoti: Madonas daļas Varakļānu posteņa ugunsdzēsējs glābējs (autovadītājs) kaprālis Jānis Kuševskis; Madonas daļas Varakļānu posteņa ugunsdzēsējs glābējs (autovadītājs) kaprālis Aldis Mozuls; Madonas daļas ugunsdzēsējs glābējs (autovadītājs) kaprālis Jānis Šķēls; Madonas daļas vada komandieris virsleitnants Vasilijs Trusovs; Madonas daļas ugunsdzēsējs glābējs (autovadītājs) kaprālis Dzintars Zaretoks.
Savukārt par priekšzīmīgu dienesta uzdevumu izpildi un sakarā ar Latvijas ugunsdzēsības 153. gadadienu VUGD „Pateicība" tika izteikta: kaprālim Jānim Bērziņam, kaprālim Mārtiņam Kančam, seržantam Artūram Mickevičam, kaprālim Jānim Vīksnam un kaprālim Mārtiņam Zariņam.
VUGD Vidzemes reģiona brigādes komandieris pulkvedis Jānis Skrastiņš akcentēja: – Ikdienas steigā mēs mēdzam aizrādīt par lietām, kuras savu reizi varbūt nav tik labi sanākušas, kā gribētos, bet mēdzam piemirst pateikt labu vārdu. Tieši tādēļ, manuprāt, ļoti pozitīvi vērtējama šī VUGD tradīcija divreiz gadā izsniegt apbalvojumu tiem, kuri ne tikai labi darījuši savu darbu, bet arī ieguldījuši daudz vairāk, nekā to prasa tiešie amata pienākumi. Tā ir mūsu pievienotā vērtība – jūs, darbinieki. Par to liels paldies!
Viņš atklāja, ka katru gadu apbalvošanas pasākums tiek rīkots kādā no Vidzemes reģiona depo, šoreiz tas notiek Ērgļos. Jānis Skrastiņš izteica cerību, ka vietējie ugunsdzēsēji glābēji jau šā gada izskaņā saņems jaunu un daudz jaudīgāku tehnikas vienību; tehnikas nodrošinājuma pilnveidošana ir viena no VUGD prioritātēm.

Sagaidot Latvijas ugunsdzēsības 153. gadadienu un 17. maijā atzīmējot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu, VUGD priekšnieka vietnieks ģenerālis Intars Zitāns atskatījās uz struktūras attīstību laika gaitā: – Šodien mums ir izdevies izveidot stipru sistēmu. Protams, šis ceļš nebija viegls, bet gan pilns ar puniem un zilumiem. Bija arī tādi brīži, piemēram, kad pats atnācu strādāt 90. gados, kad kabinetā sēdēju un ar šausmām domāju, kur esmu nonācis – higiēnas nekādas, nodrošinājums minimāls, darba kultūra pieklibo. Bet, laikam ejot, mēs ne tikai esam uzlabojuši savas prasmes dzēst ugunsgrēkus, bet arī esam pārņēmuši citas darbības jomas. Iedzīvotājiem varam sniegt desmitreiz lielāku pakalpojumu klāstu, nekā tas bija 90. gados. Dažādi glābšanas darbi, civilā aizsardzība, ugunsdrošības uzraudzība, vienotais tālrunis 112 – tas viss mums šodien ir ikdiena.
Līdz ar to arī sabiedrības prasības pret mums ir ļoti augušas, jo pie laba ļoti ātri pierod (smejas). Virzām visus spēkus, lai līmeni un kapacitāti, ko esam sasnieguši, varētu noturēt arī šajos, ne tik vieglajos laikos. Tam visam pamatā ir
cilvēks – bez mūsu darbiniekiem nebūtu nekā, tāpēc labākajiem arī sakām šo „paldies!".
Lai darbinieki varētu strādāt, saprotams, nepieciešams arī attiecīgais tehnikas nodrošinājums, telpas; tam uzskatāms piemērs ir jaunuzceltais Ērgļu depo, kas gaida jaunu ugunsdzēsēju autocisternu. Tāpat arī plānos ir Madonas daļas depo celtniecība. – Viss notiek pakāpeniski, varbūt ne tik strauji, kā mums un sabiedrībai gribētos. Madonas daļas depo ir viena no mūsu prioritātēm, tas atzīmēts jau vairākos plānošanas dokumentos. Bet, kad nonāks līdz reāliem darbiem, tad par to varēs runāt. Tehniku viņi saņems, bet, saprotams, tā kaut kur ir jānovieto. Tāpēc tehniskais plāns depo būvniecībai ir izstrādāts, bet par reāliem būvniecības darbiem vēl ir pāragri runāt. Bet tas viss noteikti notiks, kolīdz būs tāda iespēja, – komentēja Intars Zitāns.
Jāatzīmē, ka apbalvošanas ceremonijas laikā VUGD Madonas daļas komandieris Māris Bulders pieņēma jauno ugunsdzēsēju glābēju svinīgo zvērestu. Savukārt trīs sadarbības partneri saņēma apbalvojumu par nozīmīgu ieguldījumu VUGD attīstības veicināšanā. Kokapstrādes uzņēmumā „Avoti" ir iegādāta sava ugunsdzēsēju autocisterna, pamatā ražošanas procesa vajadzībām, bet nepieciešamības gadījumā – arī lai brīvprātīgi steigtos palīgā ugunsgrēku dzēšanā. Savukārt Valmieras pusē matemātikas skolotāja Linda Čākure vada jauno ugunsdzēsēju pulciņu. Intars Zitāns vērtēja:
– Mums ir ļoti daudz labu piemēru sadarbības iesaistei ugunsdzēsēju glābēju darbā. Ne jau visi šie cilvēki kļūst par ugunsdzēsējiem glābējiem (par kuriem, protams, arī ļoti priecājamies), bet pats galvenais – šie cilvēki saprot ar drošību un ugunsdrošību saistītos jautājumus. Līdz ar to gan paši rīkosies atbilstīgi, gan arī pareizi iemācīs apkārtējos. Ikvienam gribētos novēlēt, lai jebkurā brīdī viņi atcerētos numuru 112, bet lai nekad nebūtu uz to jāzvana un jāziņo par nelaimi!


18.05.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px