Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Apbalvoti Madonas slimnīcas labākie darbinieki

LAURA KOVTUNA

Autors • 13.02.2023.

Apbalvoti Madonas slimnīcas labākie darbinieki
Burtu lielums

Šogad tika turpināta pērn atsāktā tradīcija godināt labākos Madonas slimnīcas darbiniekus. 10. februārī tautas namā „Kalnagravas" norisinājās svinīgs pasākums, pasniedzot septiņas balvas nominantiem, kuri kolēģu aptaujā bija ieguvuši visvairāk balsu, 13 darbinieki saņēma atzinības rakstus, kā arī tika pasniegts speciāls apbalvojums par mūža ieguldījumu profesijā un Madonas slimnīcas attīstībā.

Madonas slimnīcas valdes priekšsēdētāja Līga Šerna vērtēja, ka 2022. gads aizvadīts Ukrainas kara un kovida ēnā, tomēr kopumā ārstniecības iestādei tas bijis veiksmīgs un darbīgs. Tostarp notikušas dažādas pārmaiņas, piemēram, laboratorijas un ēdināšanas pakalpojumi nodoti ārpakalpojuma sniedzējiem, pilnveidota sterilizācijas telpa, izdevies piesaistīt jaunus speciālistus. Pērn Madonas slimnīcai arī izdevies sevi augsti pierādīt, nodrošinot akūto traumatoloģiju 24/7 režīmā.
– Kāds būs šis jaunais gads – nezinu. Tas ir iesācies ar lielu neziņu par finansiālo situāciju, plānotajām reformām medicīnas sistēmā, kas būtiski varētu ietekmēt visu slimnīcas darbību. Noteikti skaidrs, ka Madonas slimnīca pastāvēja un pastāvēs ar tās brīnišķīgo komandu, – ikvienam darbiniekam par viņa godprātīgo darbu, ieguldījumu slimnīcas attīstībā un rūpēm par pacientiem pateicās Līga Šerna. Protams, arī pasākuma laikā Madonas slimnīca turpināja sniegt nepieciešamo palīdzību pacientiem, tostarp ne visi nominanti bija varējuši ierasties saņemt apbalvojumu.
Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs, uzrunājot slimnīcas darbiniekus, atzina, ka Madonas slimnīca ir viens no sabiedrības augstu novērtētiem novada stūrakmeņiem.

2022. gada nominācijā "Gada māsas palīgs/sanitārs" balvu saņēma Daiga Majoriņa, Atzinības raksts – Zitai Burkēvičai, Vinetai Soboļevskai; "Gada māsa /vecmāte": Jolanta Lasmane, Atzinības raksts – Irēnai Bondarei, Agnesei Lemeševskai; "Gada funkcionālais speciālists": Krista Kupča, Atzinības raksts – Vitai Gravai, Baibai Loginai; "Gada rezidents": Laura Rudoviča, Atzinības raksts – Uģim Mihelsonam, Zanei Ozolniecei.
"Gada ārsts": Andrejs Baranovskis, Atzinības raksts – Jānim Labucim, Birutai Vindelei, Anitai Prušakevičai; "Gada cilvēks": Everita Kalniņa, Atzinības raksts –
Inārai Ližbovskai, Taisijai Golubevai; "Gada struktūrvienība" – terapijas nodaļa; speciālo apbalvojumu "Par mūža ieguldījumu profesijā un Madonas slimnīcas attīstībā" saņēma ārste endokrinoloģe Rita Eglīte, kas darba gaitas slimnīcā uzsākusi 1969. gadā un pabeigusi šā gada 30. janvārī.

Teju vai katrs no apbalvotajiem uzsvēra komandas darbu un kolēģu atbalsta nozīmi slimnīcas veiksmīgas darbības nodrošināšanā. Arī ambulatorās nodaļas vecākā māsa Vita Kaverska sprieda – darbs medicīnā ir kā stafete, kur katrā posmā – gan ārstam, gan māsai, gan māsas palīgam, – jāpadod "stafetes kociņš" nākamajam, lai tiktu pie laba rezultāta.
Piesakot nomināciju "Gada māsa/vecmāte", slimnīcas galvenā māsa Ingrīda Rieba atsaucās uz nesen ziņās lasīto par kādas Latvijas medmāsas gatavošanos aizbraukšanai uz Norvēģiju.
– Runājot par apstākļiem medicīnā pie mums – par to smago darbu, kas reizēm izjauc ģimenes, nodara pāri darbinieku veselībai, skrienot strādāt no iestādes uz iestādi, lai nopelnītu kaut cik cienīgu iztiku saviem bērniem, ģimenei. Arvien vairāk māsas tiek aicinātas mācīties zviedru valodu, lai aizbrauktu strādāt. Bet ceru, ka vienmēr ir un būs māsas, kuras būs šeit Latvijā, kuras gribēs palīdzēt Latvijas cilvēkiem, – par neapskaužamo situāciju medicīnas nozarē pārdomās dalījās Ingrīda Rieba.
Nominācijā "Gada cilvēks" balvu ieguvusī Everita Kalniņa vērtēja, ka slimnīcas vadītājas Līgas Šernas jau otro gadu atjaunotā tradīcija godināt labākos Madonas slimnīcas darbiniekus ir ļoti nozīmīga – tas dodot stimulu strādāt vēl labāk.
Everita Kalniņa Madonas slimnīcā šogad aizvadīs jau 30. darba gadu, šobrīd – uzņemšanas nodaļā, un kopš pagājušā gada viņai uzticēts vadīt arī ambulatoro nodaļu.
– Galvenais pienākums aizvadītajā gadā bija piesaistīt jaunos speciālistus, ko ar visām četrām "par" esmu centusies darīt. Man abi bērni mācās par ārstiem, caur viņiem un visādi, ļoti daudz esmu meklējusi jaunos speciālistus. Bet viens nav darītājs – tikai un vienīgi komandas darbs, tā mums izveidota lieliska! – pauda Everita Kalniņa.

"Gada rezidente" Laura Rudoviča atklāja, ka pērn bijis viņas pirmais gads Madonas slimnīcā kā internistei terapijas nodaļā. Šogad viņa uzsākusi mācības rezidentūrā, tādēļ jau saņemt apbalvojumu bijis patīkams, bet negaidīts pārsteigums.
– Ir, ko salīdzināt, esmu pastrādājusi divus mēnešus Rīgā, un šeit atmosfēra un atsaucība ir daudz labāka. Jebkuru padomu ņemu vērā, vienalga, no kura tas nāk – ja cilvēkam ir 20 gadu pieredze šai darbā, vienmēr to ļoti uzklausu. Tāpēc paldies visiem, kas kaut vai garām ejot padalījies kādā ieteikumā. Dzimusi, augusi esmu Madonā, tāpēc šķita tikai loģiski turpināt arī darba gaitas šeit, –
atzina Laura Rudoviča. Darbs terapijas nodaļā aizvadītajā gadā bijis salīdzinoši smags, visticamāk, kovida un tā izraisītās karantīnas iespaidā pacienti palīdzību pie mediķiem meklējuši novēloti.
– Cilvēki bija tik iebiedēti, ka negriezās pēc palīdzības ātrāk. Tā arī atzina, ka bijis bail. Līdz brīdim, kad jāsauc ātrā palīdzība… Arī tas, ka lielās slimnīcas tika pārformētas par kovida nodaļām, līdz ar to mazākās slimnīcas iesaistījās smagāku pacientu ārstēšanas turpināšanai. Daudzi šādi pacienti smagā stāvoklī tika pārvesti arī pie mums, un par katru cīnījāmies, – par aizvadītā gada izaicinājumiem vēstīja Laura Rudoviča.
Līga Šerna pateicās kolēģiem Evijai, Guntai, Vitai, Ventam, Signitai un Ilgai, kuri palīdzēja tapt pasākumam, kā arī SIA "Šlāgeris" par dāvināto kliņģeri.

14.02.2023.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px