Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Aktivitātes LELB Madonas draudzē

VIESTURS RIKVEILIS, Madonas ev. lut. draudzes mācītājs

Autors • 18.11.2024.

Burtu lielums

Madonas draudzē šajā vasarā un rudenī ir bijuši daudzi interesanti pasākumi. Par vairākām no tām stāstīts arī „Stara” lasītājiem.

Vasara iesākās ar Latvijas pirmo bērnu un jauniešu dziesmu svētku atceres dievkalpojumu, kuru vadīja Rīgas doma dekāns Elijs Godiņš. Dievkalpojumā un tam sekojošā gājienā uz Mācītājmuižu un koncertu piedalījās vairāki bērnu un pieaugušo kori no dažādām Latvijas vietām.
Līgo dienā tūlīt pēc dievkalpojuma draudzes delegācija devās apciemot savus draugus Ēlandes (Oeland) salā, Zviedrijā, Kepingsvīkas (Köpingsvik) draudzē, ar kuru mūs saista draudzība jau vairāku desmitu gadu garumā. Tā sākās 1992. gadā, kad Latviju un Madonu pirmo reizi apmeklēja zviedru mācītājs Reine Medeliuss. Kepingsvīkā mūs sirsnīgi uzņēma Elsa Mia Grāna un Tomass un Kārina Angelīni. Bija arī kopīgs dievkalpojums.
Tūlīt pēc atgriešanās no Zviedrijas, 29. jūnijā, mūsu baznīcā notika Daugavpils diecēzes diena ar devīzi „Kristus baznīcai būt", kas pulcēja brāļus un māsas Kristū no tuvākām un tālākām draudzēm, no Aizkraukles līdz Ludzai un Rēzeknei, no Gaujienas līdz Neretai. Dievkalpojumu vadīja Daugavpils diecēzes bīskaps Einārs Alpe. Pēc tam visi devāmies uz Mācītājmuižu, kur notika plaša sadraudzība, kas ilga līdz vakaram.
Jūlija ceturtajā nedēļā vairāki draudzes locekļi, kā arī brāļi un māsas no citām draudzēm, kopā 20, Vivitas Vecozolas vadībā devās svētceļojumā Camino de Santiago de Compostela pirmajā posmā no Valkas līdz Cēsīm, piecās dienās kopā nosoļojot vairāk nekā simts kilometru. Katru dienu notika dievkalpojums kādā no baznīcām, rītos un vakaros bija lūgšanu svētbrīži, meditācijas. Nākamajā gadā Camino turpināsies posmā no Cēsīm līdz Vangažiem.
10. augustā mūsu draudzes ērģelnieces Ginta Ludberga un Lāsma Meldere piedalījās ērģeļmūzikas festivālā Neretas baznīcā un ar savu sniegumu iepriecināja daudzus klausītājus.
25. augustā Lazdonas evaņģēliski luteriskā baznīca svinēja savu 220. pastāvēšanas gadskārtu un mūsu baznīcas zvanam apritēja 100 gadi. Arī šos svētkus svinējām plašā draugu lokā, piedaloties diviem bīskapiem, Eināram Alpem un Hansam Jensonam, kurš mūsu draudzē bija mācītājs no 2010. līdz 2016. gadam, kad tika ievēlēts par Liepājas diecēzes bīskapu.
Septembris bija arī aktīvs konfirmāciju un kristību laiks, tika ievēlēta arī jaunā draudzes padome un tās priekšnieks Edgars Veips.
21. septembrī Alūksnē notika Bībeles tulkotājam Ernstam Glikam veltīta konference, kurā piedalījās arī mūsu draudzes delegācija. Gliks savā laikā bija Kokneses iecirkņa prāvests, un viņa iecirkņa draudžu sarakstā 17. gadsimta beigās kā patstāvīga draudze ir reģistrēta arī Lazdonas draudze ar mācītāju Mihaelu Klembkenu.
26. oktobrī vairāki draudzes locekļi piedalījās mācītāja Jāņa Bitāna rīkotajās rekolekcijās Aizkrauklē, kuru tēma bija Svētais Vakarēdiens. Galvenā atziņa, ko es guvu no šī lekcijām, ir Vakarēdiens kā neatņemama dievkalpojuma sastāvdaļa, kā arī privātās grēksūdzes svarīgums.
Nākamās Jāņa Bitāna rekolekcijas, veltītas Adventa laikam, notiks Cesvaines kultūras namā, un to tēma būs „Gavēnis kā lūgšanas forma." Pieteikties variet, zvanot uz telefonu 25669667.
Reformācijas dienā devāmies uz Neretu, lai kopā ar citiem brāļiem un māsām piedalītos svētku dievkalpojumā, kuru vadīja Sēlpils iecirkņa prāvests Ēvalds Bērziņš, bet uzrunu teica mūsu novadnieks, tagadējais Neretas draudzes mācītājs Artūrs Dmitrijevs.
Tagad tuvojas baznīcas gada nobeigums, tā pēdējā svētdiena, saukta arī par Mūžības svētdienu, kas šogad būs 24. novembrī. Bet pirms tam, 18. novembrī, kopīgi ar visiem pilsētas kristiešiem svinējām Latvijas Republikas proklamēšanas dienas ekumēnisko dievkalpojumu Madonas Kristus Karaļa Romas katoļu baznīcā.
Plaša un daudzveidīga būs arī Adventa laika muzikālā programma mūsu baznīcā. 8. decembrī, 2. Adventē, pēc dievkalpojuma dziedās Praulienas pagasta jauktais koris Jāņa Rijnieka vadībā. 21. decembrī uzstāsies dziedātāja Marija Naumova, bet 22. decembrī klausīsimies Ziemassvētku veltījumu Lāsmas Melderes, Juritas Berģes, Oskara Jeskes un Cesvaines jauktā kora izpildījumā.
Ziemassvētku svētvakarā mūsu baznīcā dziedās Madonas novada kultūras centra jauktais koris „Madona". Bet ārpus visiem svētkiem un pasākumiem dievkalpojumi mūsu baznīcā notiek katru svētdienu pulksten 12. Esiet visi laipni gaidīti!

19.11.2024.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px