Aizvadītās nedēļas izskaņā Madonas novada bibliotēkā ciemojās akreditācijas komisijas speciālisti.
– Bibliotēku akreditācija notiek reizi piecos gados, 2019. gadā tika izvērtētas pagastu bibliotēkas, tām piešķirts vietējās nozīmes bibliotēkas statuss, šobrīd akreditācija skar mūsu bibliotēku, – komentēja Madonas novada bibliotēkas direktore Imelda Saulīte. – Madonas novada bibliotēkai šī ir ceturtā akreditācija, šobrīd jāgaida komisijas atzinums, kas tiks apstiprināts Bibliotēku padomē. Kopumā varu teikt, ka mūsu iestāde ir strādājusi labi un mērķtiecīgi, līdz ar to ir gandarījuma izjūta. Pirms tikšanās klātienē Kultūras ministrijā iesniedzām dokumentāciju, to akreditācijas komisija izvērtēja vispirms. Madonā vērtēšanas komisija trīs cilvēku sastāvā iepazinās, kā viss notiek šeit.
Vaicāta par bibliotēkas ikdienas apmeklētājiem, Imelda Saulīte uzsvēra, ka iestādē tiek ievērotas visas nepieciešamās sanitārās drošības normas. Apmeklētāji ierodas maskās, un bibliotēka ir kā socializācijas vieta, kur cilvēki parāda, ka ir ierindā, bibliotēkā viņi veic maksājumus, saņem uzziņas, bibliotēka ir absolūti nepieciešama. – Kurš mūsdienās gan pasūta visus periodiskos izdevumus vai iepērk jaunākās grāmatas? – retoriski vaicāja direktore. – Ar informatīvo nodrošinājumu līdz ar to cilvēkiem palīdzam mēs. Bez tam piedāvājam arī attālinātus pakalpojumus, cilvēki paši var pagarināt grāmatu lietošanas termiņus, var rezervēt vai pieteikt grāmatas. Tā labā pamatlieta ir elektroniskais kopkatalogs, kas parāda, kurā tuvākajā bibliotēkā nepieciešamais izdevums meklējams.
27.10.2020.