Jau vienpadsmito gadu no 17. līdz 23. oktobrim norisinājās Latvijas Veselības sporta nedēļa. Šogad iespēju tajā piedalīties garām nelaida arī Madonas pilsētas PII „Saulīte". Katra nedēļas diena tika piepildīta ar sportisku, azartisku uzdevumu, kas sniedza prieku gan lieliem, gan maziem.
– Šajā projektā piedalījāmies pirmo reizi. Tā kā esam par veselīgu un sportisku bērnu attīstību, piedalāmies gan Olimpiskajā nedēļā, gan dažādās sportiskajās aktivitātēs. Kad saņēmām uzaicinājumu iesaistīties šajā projektā, pieteicāmies, un mēs pavadījām veselīgu, sportisku un aktīvu nedēļu. Pirmdien skrējām, lēcām un gājām apkārt bērnudārzam, kur tika izvietotas šķēršļu zonas. Otrdiena bija pietupienu diena, tika uzstādīti arī rekordi, un uzvarētāju vidū bija gan bērni, gan darbinieki. Kopā tika veikts 5971 pietupiens, no tiem bērni deviņās grupās veica 5096 pietupienus. Zēnu grupā Valters Labucis pietupās 150 reižu, savukārt meiteņu vidū vislielāko pietupienu skaitu izpildīja Estere Pulkstene, pietupjoties 100 reižu. Savukārt darbinieku vidū 110 reižu pietupās pirmsskolas skolotāja palīgs Aija Ozola. Trešdiena tika veltīta sportošanai hallē, kur katra grupa noteiktā laikā izbaudīja sporta centrā pieejamo aktivitāšu klāstu. Ceturtdien devāmies ekspedīcijā ar uzdevumu – bija jāatrod lielākais akmens, tiltiņš, pie kuriem jānofotografējas, un, tā kā mēneša tēma ir rudens, iemūžinājām arī fotogrāfijas, kurās līst rudens lapu lietus. Nedēļu noslēdzām ar kopīgu piektdienas rīta vingrošanu, kurā piedalījās arī vecāki. Rīta vingrošana mums ir katru rītu katrai grupai savā noteiktā laikā. Pašās beigās bērni saņēma diplomu un veselīgo dzērienu par dalību sporta nedēļā, – pastāsta PII „Saulīte" vadītājas vietniece izglītības jomā Iveta Janovska.
Pavisam bērnudārzu apmeklē 315 bērni, un visi, kas aizvadītajā nedēļā bija dārziņā, piedalījās sportiskajās aktivitātēs, tās norisinājās visos vecuma posmos. Visvairāk bērniem patika aktivitātes Madonas sporta hallē, kas šķita jaukas, interesantas un saistošas, kā arī lielu prieku sagādāja pietupienu diena. Iveta Janovska piebilst – sevišķu sajūsmu radīja tas, ka mammas un tēti piebiedrojās rīta vingrošanā. Ja arī nākamreiz projekts tiks īstenots un būs iespēja tajā piedalīties, „Saulītes" bērni un audzinātāji to noteikti izmantos.
Visas nedēļas garumā sportiskās aktivitātes organizēja sporta skolotājas Una Arama un Evita Paegle.
28.10.2022.