Kultūras ministrija 2016. gadā, sagaidot Latvijas simtgadi, aicināja iedibināt jaunu tradīciju — rīkot Baltā galdauta svētkus par godu Latvijas valsts neatkarības atjaunošanai. Rosināja 4. maijā pulcēties pie viena galda, lai godinātu tos, kuri palīdzējuši radīt savas valsts esību un to nosargāt.
Baltā galdauta svētkus cilvēki rada sev paši, uz tiem katrs nāk ar savu cienastu, ko pievieno kopīgam mielasta galdam.
Mūsu 4. maija svinībās Madonā piedalīsies koris "Loja" no Salaspils, "Madonas Dāmas" no kultūras centra, dzejniece Aija Āboltiņa (dzim. Vestienā) no Ikšķiles, keramikas māksliniece Marika Peilāne (Madona) ar izstādīti un mākslinieks Māris Stiprais.
Pulcēsimies Raiņa ielas dzīvojamo māju kvartālā – pagalmā (pretī mājai Nr. 23a) pulksten 14.
Apzinoties mūsu valsts brīvības vērtību, ienesīsim svinības ikvienā mājā, pilsētā, pagalmā vai jebkur citur!
Svētkus atbalsta Madonas novada pašvaldība, Madonas pilsētas pensionāru biedrība, Madonas novada kultūras centrs, PII "Saulīte".
Mīļi gaidīti!
30.04.2024.