Madonas katoļu baznīcā viesojās Aleksejs un Vladislavs (attēlā) no Ukrainas, lai vāktu ziedojumus savas valsts iedzīvotājiem, kas cietuši un cieš no Krievijas iebrukuma Ukrainā.
Kā pastāstīja vīri, viņi ir fonda "Kopā spēks" brīvprātīgie. Abi ir pabijuši frontē, kur nopietni ievainoti, šobrīd aizstāvēt dzimteni priekšējās līnijās nevar, tāpēc ir Baltijas valstīs, lai vāktu palīdzību tautiešiem Ukrainā, kas palikuši bez iedzīves.
– Šā gada martā guvām arhibīskapa Zbigņeva Stankeviča svētību, katoļu baznīca Latvijā mūs atbalsta, – vēstīja Aleksejs. – Mūsu fonds vāc visa veida palīdzību – gan finansiālo, gan humāno – medicīnas preces, apģērbu, produktus, sadzīves lietas, traukus – jebko. Esam jau savākuši lietas bērniem, pieaugušajiem, senioriem un tās nogādājuši Ukrainā. Romas Katoļu baznīcas bīskaps un priesteris Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas katoļu draudzē Andris Kravalis mums ziedojis vairāk nekā simts invalīdu ratu, organizācija "Sarkanais Krusts" uzticējusi medikamentus. Esam maksimāli atvērti un darbojamies atklāti. Paši piederam pareizticīgo baznīcai, esam pateicīgi, ka latvieši, igauņi un lietuvieši neatkarīgi no savas konfesionālās piederības sniedz palīdzību Ukrainai. Esat cilvēki no nelielas valsts, bet liela ir jūsu sirds. Latvijā dzīvo ļaudis, kas tic Ukrainas uzvarai. Šajā nevienlīdzīgajā karā nedrīkst Ukrainu atstāt vienu. Mēs paši strādājam celtniecības jomā, palīdzam atjaunot un restaurēt baznīcas. Fonds nav mūsu peļņas avots, iztiku nopelnam ar darbu celtniecībā.
Viesi raksturoja situāciju savā valstī, pastāstīja par redzēto vairākās Ukrainas vietās, vedot uz dzimteni saziedoto. Abiem ir gadījies nokļūt arī apšaudē, bet līdz šim lietu piegādes darbs ukraiņiem noritējis veiksmīgi.
Madonas katoļu draudzes cilvēki atbalstīja ar naudas ziedojumu fonda "Kopā spēks" brīvprātīgos, un šobrīd tiek vāktas arī visa veida lietas, kas vēlāk tiks nogādātas Ukrainā.
22.08.2023.