Ziemassvētku gaidīšanas laiks īpaši iezīmējas ar to, ka vairāk gribas paveikt labos darbus, iepriecināt līdzcilvēkus, sniegt palīdzīgu roku tiem, kam šobrīd ir grūtāk. Ik gadu norisinās dažādas labdarības akcijas, aicinot ziedot gan cilvēkiem, gan dzīvniekiem.
Lubāniete Gita Bleiva kopā ar Elīnu Pērkoni vairāku gadu garumā organizē akciju, un savāktos ziedojumus nogādā dzīvnieku patversmē.
– Jau vairākus gadus dodamies uz Jēkabpils patversmi. Reizēm sanāk aizbraukt divas reizes gadā, reizēm vienu. Laiks parasti ir ap pavasari vai ziemu. Ja ir saziedots vairāk, dodamies arī uz vēl kādu citu, un aicinām arī lubāniešus ziedot. Šoreiz gan nav tik lielas atsaucības, bet ceram, ka kāds vēl atsauksies, – cerīgi teic Gita Bleiva. – Šoreiz patversmei ļoti vajadzīgas segas, pledi, spilveni utt. Tāpat aicinām ziedot kvalitatīvu barību, jo daudziem dzīvniekiem ir veselības problēmas vai tās rodas tieši no sliktas kvalitātes barības. Tāpat ir iespējams ziedot arī naudu, lai varētu iegādāties nepieciešamo barību un citas vajadzīgās lietas. Pretī tiks atdoti čeki, lai ziedotāji varētu pārliecināties, ka nauda patiešām nonāks dzīvniekiem.
Taujājot, kāds ir pamudinājums organizēt ziedojumu vākšanas akciju, lai atbalstītu dzīvniekus, Gita pastāsta: – Mums pašām visu dzīvi ir bijuši kaķi un suņi, līdz ar to arī mīlestība pret dzīvniekiem. Pats sākums laikam bija Lubānas vidusskolā, kad ar klasi vācām ziedojumus patversmei un kopīgi arī braucām to visu nogādāt. Skola beidzās, bet ar labāko draudzeni turpinājām braukt divatā. Domājām iesaistīt arī lubāniešus, kas līdz šim ļoti aktīvi piedalījušies. Ļoti žēl dzīvnieku, kas nonākuši patversmē, jo tas vienīgi ir cilvēku dēļ, pats dzīvnieks ne pie kā nav vainīgs.
10.12.2024.