Pavasara iestāšanās, sniega nokušana bija ilgi gaidīts brīdis. Tomēr līdz ar nokusušo sniegu atklājas mazāk patīkamā aina — zem baltās segas paslēptie atkritumi, izmētātas pudeles, papīri un diemžēl arī suņu atstātās “pēdas”. Tas, kas ziemā bija neredzams, pavasarī kļūst par skarbu atgādinājumu par mūsu pašu attieksmi pret vidi. Šis gadalaiks ne tikai atklāj dabas skaistumu, bet arī izgaismo mūsu atbildību — cik tīru un sakoptu vidi vēlamies redzēt sev apkārt.
Diemžēl arī Madonas novadā joprojām aktuāla problēma ir nesavākti suņu ekskrementi. Madonas novada pašvaldības policija aicina šo situāciju mainīt kopā un atgādina, ka pilsētas vides tīrība un kārtība ir mūsu visu kopīga atbildība.
No 2026. gada pavasara Madonas novada pašvaldības policija pastiprināti kontrolēs šo noteikumu ievērošanu.
Ministru kabineta noteikumi Nr. 411 paredz – dzīvnieka īpašniekam apdzīvotā vietā ir pienākums savākt sava mājdzīvnieka ekskrementus. Savukārt dzīvnieku aizsardzības likums paredz sodus par pārkāpumiem.
Sodi fiziskām personām – līdz 1750 eiro, savukārt juridiskām personām līdz 2500 eiro.
Madonas novada pašvaldības policija atgādina, ko darīt, ja pamanāt pārkāpumu.
Jāfiksē datums, laiks un vieta, ja iespējams, jāuzņem foto vai video. Jāsagatavo iesniegums, pievienojot pierādījumus, un jāiesniedz novada pašvaldības policijai.
Būt atbildīgam suņa saimniekam nozīmē ne tikai rūpēties par savu mīluli, bet arī cienīt apkārtējos. Izmantojiet videi draudzīgus risinājumus – bioloģiski noārdāmus maisiņus un citus piederumus!
27.03.2026.