Jau kopš marta vidus, kad Latvijā tika izsludināti pirmie ierobežojumi, dokumentālists Ivars Zviedris uzņem kadrus un epizodes, kas saistās ar vīrusa „Covid-19" radīto ārkārtējo situāciju.
Režisors veido savdabīgu „pandēmijas dienasgrāmatu", iemūžinot notikumus un cilvēkstāstus. Viņš aicina iesūtīt arī savus stāstus topošajai filmai par „Covid-19" radīto ārkārtējo situāciju.
– Uzfilmēju klusumu pirms vētras, jo ticams, ka tuvākajā laikā situācija kļūs tikai sliktāka, – atzīst režisors. – Galvenais izaicinājums ir atrast drošāko veidu filmēšanai – lai saglabātu distanci un nevienu neapdraudētu, tomēr piekļūtu pietiekami tuvu cilvēkiem un notikumiem.
Tukša starptautiskā lidosta „Rīga". Autobusu parka darbinieki, tērpušies kā citplanētieši, apsmidzina sabiedriskā transporta krēslus ar etilspirtu. Cilvēki veikalos maizi iepirkumu groziņā liek ar cimdotām rokām. Valstu robežas, kuras vēl nesen varēja šķērsot, nemaz nepamanīdams, ka ar vienu soli esi nonācis kaimiņzemē, nu sargā barjeras un robežsargi. No stabiem tiek noplēstas afišas, ziņojumu dēļi paliek tukši. Viss ir atcelts. Slimnīcu gultas palātās gaida inficēto pieplūdumu. Cilvēki, kuri pirms desmit un vairāk gadiem pameta Latviju, ar speciāliem reisiem steidzas atgriezties dzimtenē. Šādus kadrus mana kamera nekad nav filmējusi, – uzsver režisors. Viņš fiksē „Covid-19" radīto sastingumu un gaida, kas notiks: – Vēroju cilvēkus un notikumus. Scenāriju topošajai filmai raksta pats laiks, kas novērojošā dokumentālā kino formātā ir labākais sabiedrotais.
Jāpiebilst, ka ir pieejams līdz šim jau nofilmētā materiāla treileris.
07.04.2020.