Ļaudonas pagastā šogad tiek iedibināta jauna tradīcija – galvenā Ziemassvētku egle pirmoreiz tiks rotāta un iedegta parkā pie estrādes.
Ļaudonas kultūras nama vadītāja Anna Anita Amata, vaicāta par gatavošanos Ziemassvētkiem un gadumijai, pastāstīja, ka daudzus gadus pagasta lielā egle tika svinīgi iedegta pie Ļaudonas kultūras nama, tomēr laika zobs darīja savu – tā bija jānozāģē, taču vietā tika iestādīta jauna. – Tā aug jau gadus trīs, bet vēl ir ļoti maziņa. Pērn ierobežojumu dēļ lielā egle pie mums vispār netika iedegta, un katra iestāde rotāja un izgaismoja savu Ziemassvētku egli. Lai tradīciju turpinātu un lielo egli, līdzīgi kā citus gadus, svinīgi iedegtu pie kultūras nama, tā būtu jāved no meža, bet to jau žēl darīt – nozāģēt un uzstādīt uz pāris nedēļām. Tā arī radās doma pušķot lielo egli citur, izvēloties vienu no parka skaistulēm, – atzīmēja Anna Anita Amata.
Viņa atklāja, ka pagaidām ir doma izgaismot Teiku-Mošķu egli parkā, kura gan ir ļoti liela, līdz ar to varētu rasties grūtības to izpušķot. Toties tā esot ļoti labi pamanāma no lielā ceļa, un braucēji arī varēs novērtēt un priecāties par krāšņo Ļaudonas Ziemassvētku rotu. Blakus esot vēl viena ļoti skaista egle, vienīgi tā atrodas nedaudz aiz estrādes un no ceļa tik labi nevar redzēt.
– Kuru egli izvēlēsimies, kļūs zināms ceturtdien, kad to pušķosim Apkārt ir arī daudz mazu eglīšu, tāpēc, lai parks izskatītos skaists un krāšņs, esam aicinājuši iedzīvotājus tajā izrotāt arī citas. Katrs gribētājs individuāli vai ar ģimeni, vai kāda iestāde var izvēlēties savu eglīti. To izrotājot, katrs var pielikt savu izdomu, bet galvenais – neaizmirst arī par gaismiņām, jo elektrības pievads tiks nodrošināts. 12. decembrī, iededzot galveno egli, izgaismosim arī iedzīvotāju izrotātās eglītes. Patlaban pie mums ir daudz sniega – visa Ļaudona ir apsnigusi balta un skaista. Cerams, svētkus arī sagaidīsim tikpat sniegotus, – piebilda Anna Anita Amata.
8.12.2021.