No 4. līdz 5. oktobrim Ērgļos un to apkārtnē notika starptautiskas sacensības — jaunsargu rogainings-orientēšanās.
– Tajās piedalījās visas novadu pārvaldes. Latvijā ir piecas jaunsargu lielās novadu pārvaldes – Vidzeme, Kurzeme, Zemgale, Latgale un atsevišķi kā novads arī Rīga. No katra novada rogaininga sacensībās varēja piedalīties divas vecākās un divas jaunākās grupas komandas. Pie mums bija atbraukuši arī viesi – divas komandas no Igaunijas un divas no Lietuvas. Līdzīgi kā Latvijā, arī mūsu kaimiņvalstīs ir šāda jaunsargu kustība. Jaunākajai grupai sacensības ilga piecas stundas, savukārt vecākajai grupai – sešas stundas. Rogainings ir orientēšanās, kur kontrolpunkti izlikti dažādās vietās, bet distanci plāno jaunsargi paši. Plus vēl bija astoņi speciālie punkti, kuros jaunieši var nopelnīt papildu bonusa punktus, ja sekmīgi tiek veikti dotie uzdevumi, kuri ir ļoti dažādi – ugunskura kurināšana, ievainotā transportēšana, azimuta noteikšana no precīza attāluma, šaušanas disciplīna, munīcijas kastu pārvietošana, granātas mešana mērķī, dažādu lietu meklēšana un saskatīšana, purva pārvarēšana un citi. Attiecīgi tālāk, raugoties, cik sekmīgi jaunsargiem veicās, varēja iegūt papildpunktus, – informē Ērgļu jaunsargu vadītājs Ēriks Bukovskis.
Vecākajā grupā 1. vietu ieguva trešās novada pārvaldes komanda – mūsu pašu vidzemnieki. 2. vietā ierindojās otrās novada pārvaldes otrās nodaļas komanda, savukārt 3. vietu ieguva pirmās novada pārvaldes otrā komanda. Jaunākajā grupā 1. vietu ieguva otrās novada pārvaldes Daugavpils komanda, 2. vietā – mūsu viesi no Igaunijas, bet 3. vietā tika pirmās novada pārvaldes komanda. Tika veikts arī kopvērtējums, kurā, saskaitot vecāko un jaunāko grupu rezultātus, 1. vietu izcīnīja otrā novada pārvalde (Latgale), 2. vietu ieguva trešā novada pārvalde (Vidzeme), bet pirmā novada pārvalde izcīnīja 3. vietu.
– Šādas sacensības notiek katru gadu ikreiz citā vietā. Ērgļos jaunsargu aktivitātes tiek rīkotas regulāri katru nedēļu, bet reizi divos mēnešos tiek organizēta nometne, ekskursija, pārgājiens. Oktobris un novembris ir intensīvs laiks, kad notiek gan otrā līmeņa nometnes, gan plānotas ekskursijas, gan parāde novembrī. Gribētu teikt, ka jaunsargu aktivitāte ir gana liela un vērtējama pozitīvi, – teic Ēriks Bukovskis.
08.10.2024.