Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Veidojas stipras tradīcijas

Redakcija

Autors • 06.02.2023.

Veidojas stipras tradīcijas
Burtu lielums

Degumniekos jau trešo gadu janvārī notiek baskāju skrējiens. Sākotnēji tas bija lielisks kovida laika pasākums, ko varējām organizēt ārā, un, saliekot skriešanas laikus, varējām organizēt tā, lai nenotiktu pulcēšanās. Šo ideju nevaram piesavināties kā savu, jo šāda veida aktivitātes notiek daudzās vietās, bet mums tā kļūst par tradīciju.

Šogad dalībnieku skaits
liels – 41 skrējējs, bet priecājamies arī par kuplo līdzjutēju pulku, kas varbūt sadūšosies piedalīties nākamajā gadā. Priecājamies, ka šogad skrējiena dienā bija sniegs, jo atcerējāmies, ka pagājušajā gadā nācās skriet pa zāli, bet prieks un azarts jau no tā nemazinās. Distances divas – 13 metru un 100 metru, un katrs var izvēlēties, kuru no tām veikt. Dalībnieki tika vērtēti grupās, tātad kopā piecas vecuma grupas katrā no distancēm.
Šogad jaunums senioriem, kam mazliet bail skriet basām kājām, – devām iespēju skriet zeķēs. Arvien populārāka kļūst skriešana kolektīviem. Jau otro gadu piedalās Degumnieku VPDK „Degumnieki", un šogad – arī trīs Madonas novada jaunatnes darbinieces (Laura Zariņa (Madona), Linda Kalniņa (Prauliena/Mētriena), Dace Kalniņa (Degumnieki). Jāatzīst, ka pati šogad pirmo reizi izskrēju 100 metru distanci, jā, sākumā pēdiņas dursta mazas adatiņas, bet vēlāk ir pat ļoti laba sajūta.

Dzirdēti jau daudzi viedokļi, ka visi saslims un kāda šim skrējienam jēga, bet ir mediķi, kas pat iesaka šādas aktivitātes, un vismaz mums nav zināms neviens dalībnieks, kas pēc baskāju skrējiena būtu saslimis. Drīzāk šeit vietā būtu teiciens – trakajiem pieder pasaule, jo varbūt ne ātrākais laiks distancē ir galvenais. Svarīgāk ir izaicināt sevi, izkāpt no komforta zonas, un varbūt šī mazā sevis pārvarēšana nākotnē kādu var aizvest pie lielāku mērķu sasniegšanas.
Sirsnīgs paldies Ošupes pagasta pārvaldei par medaļām un sarūpēto ugunskuru. Balvas, kā katru gadu, – no biedrības „Pauze AD".
Pēc izklaidēm sniegā būtu svētīgi ienirt siltā vannā, lai saldāks miedziņš. Bet, lai vannā iešana kļūtu īpašāka, mēs MFC „13. km" veidojām vannas bumbas. Sastāvs pavisam vienkāršs – citronskābe, soda, eļļa un aromatizētās eļļiņas smaržai. 26. un 27. janvārī katrs, kas vēlējās, varēja izveidot savu vannas bumbu. Viss centriņš smaržoja vēl ilgi, jo aromāts katrai bumbai savs, bet kopējais telpās – vesela buķete! Novēlam ikvienam atrast prieku mazās lietās, un kāpēc gan lai tā nebūtu vannas bumbu meistarklase.

DACE KALNIŅA,
multifunkcionālā centra
"13. km" vadītāja

7.02.2023.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px