Jūnijā Biksēres estrādē tika uzsākta un šobrīd norisinās apgaismojuma tīkla rekonstrukcija, kā ietvaros tiek izbūvēti jauni apgaismojuma inženiertīkli, uzstādīti apgaismojuma balsti un jauni apgaismes stabi. Darbus veic vietējais novada uzņēmējs SIA „DN Wats".
– Papildu tam estrādei izveidojam jaunu, mūsdienīgu un drošu elektroinstalāciju. Izmantojam jau arī esošos apgaismes stabus, kurus pārveidojot, varēsim izmantot LED tehnoloģijas. Vienkāršā valodā runājot – veco apgaismes stabu kupoliem, kas ir no padomju laikiem, pārveidosim armatūru, lai tur varētu ieskrūvēt LED spuldzi. Tādējādi stabiem samazināsim elektroenerģijas patēriņu pat par 90%.
Problēma bija tāda, ka apgaismojums te bija par vāju. Apgaismes stabu būtībā nebija, darbojās divi gaismekļi pie pašas estrādes, piemēram, vienam stabam dega viena lampa un otram stabam vēl viena lampa, bet nedeva pietiekamu apgaismojumu, – pastāstīja Dzelzavas un Sarkaņu pagasta pārvalžu vadītājs Sandis Kalniņš.
Viņš atklāja, ka apgaismojuma tīkla rekonstrukcijai sākotnēji tika piešķirti 5000 eiro, taču, veicot tirgus izpēti, tika secināts, ka ar šo summu darbu veikšanai nepietiks, tādēļ ar domes deputātu lēmumu 16. jūnija sēdē tika nolemts piešķirt Biksēres estrādes parka apgaismojuma izbūvei vēl nepilnus 3500 eiro no Madonas novada attīstības programmas (2013.-2020.) investīciju plāna (2018.-2020.) investīciju projekta Nr. 71 "Multifunkcionālā centrs "Logs" blakus esošās ēkas demontāžas vai rekonstrukcijas projekts" paredzētajiem līdzekļiem (par šo projektu, kas arī šobrīd jau ir noslēguma stadijā, informēsim kādā no nākamajiem numuriem – Aut.).
Kā galveno mērķi apgaismojuma tīkla rekonstrukcijai pārvalžu vadītājs saskata to, ka tas ļaus stiprināt vienu no stiprākajām Sarkaņu pagasta pusēm – kultūras dzīvi. Un mērķi pie pašreizējiem darbiem neapstājas. Sandis Kalniņš iepazīstināja ar iecerēm nākamajam gadam, ko grasās pieteikt investīciju plānā: – Gatavojamies jau jaunajai sezonai un plānojam sagatavot būvniecības dokumentāciju estrādei, lai nākamgad jau varētu iecerēt labiekārtot pašu estrādi, to kosmētiski atjaunot. Tāpat šajos darbos ietilptu publiskās tualetes atjaunošana. Uz Biksēri brauc daudz tūristu, jo šeit ir vides objekts – siluets kalna galā; tāpēc uzskatu, ka nepieciešamas publiski pieejamas labierīcības. Tualetes, kas šobrīd te atrodas, ir estētiski, morāli un tehniski novecojušas. Ceram uz šo darbu īstenošanu nākamgad, ja tos, protams, apstiprinās investīciju plānā.
15.07.2020.