Katram mēnesim piestāv sava tēma. Septembrī tā var būt saistīta ar mežu, oktobrī kokiem un lapkriti, bet novembris viennozīmīgi ir valsts svētku mēnesis, kad arī skolās un pirmsskolas izglītības iestādēs caur dažādiem pasākumiem un aktivitātēm bērniem stāsta par mūsu valsts nozīmību, par vērtībām un cieņu pret savu zemi.
Liezēres pamatskolas pirmsskolas izglītības grupās patriotiskā mēneša ietvaros aizvadīti skaisti notikumi. Joprojām ikvienu, kas atnāk uz bērnudārzu, priecē vecāku un audzēkņu kopīgi sarūpēta latviska izstāde.
– Katrā ģimenē ir kādas svarīgas lietas, kas saistās ar Latviju. Mums, pieaugušajiem, šķiet, ka tas, kas mantots no vecmāmiņām, ir ļoti svarīgs. Līdz ar to, arī bērniem ir nozīmīgi tie priekšmeti, kas ir ģimenē, – iezīmē Lilita Biķerniece, direktores vietniece pirmsskolas izglītības grupās izglītības jomā. – Manuprāt, ir ļoti svarīgi to akcentēt un par to piedomāt. Iespējams, kad bērni izaugs, šīs lietas liksies īpašas, jo bērnībā tās bijušas nozīmīgas. Tieši tāpēc veidojām šo izstādi, lai ikviens var aplūkot bērniem nozīmīgās mantas un kā ģimenē tās akcentē. Tas, ko esam ieguvuši vai mantojuši dzīves laikā no vecākiem, no vecvecākiem, iegūst milzīgu nozīmi. Ir skaidrs, ka pats svarīgākais bērniem ir ģimene un, ja šīs lietas ir ģimenē, tad tās jau ir īpašas.
Kā teic Lilita, patriotisms sākas ģimenē un to nevienam nevar iemācīt mākslīgi.
– To var iemācīt ģimenē – darbojoties, runājot par to, kas mums ir svarīgs. Nav jāuzsver vārds patriotiskums, bet gan nozīmīgums. Ka tās ir ģimenei dārgas lietas, bet ne naudas izteiksmē, – pārliecību pauž Lilita Biķerniece.
Visa mēneša garumā bērni radoši darbojās, iesaistījās aktivitātēs, izzināja mūsu valstij būtisko, gatavojās svētku svinēšanai. Neatņemama sastāvdaļa daudzu gadu garumā ir tradicionālais lāpu gājiens.
Turpina Lilita Biķerniece: – Aizvadītā nedēļa bija notikumiem bagāta. Tā sakrita, ka Mārtiņi tika svinēti reizē ar Lāčplēša dienu, bet nedēļas beigās – valsts svētku koncerts. Jau par tradīciju kļuvis Mārtiņdienas tirdziņš, kuru apmeklējam skolā, novērtējot, ko skolēni sarūpējuši. Tāpat ir citas Mārtiņdienas aktivitātes. Savukārt pēcpusdienā pievienojamies skolēniem lāpu gājienā. Valsts svētkiem par godu bija neliels koncertiņš. Bērni svinīgi noformēja galdu, cepa kūku svētku mielastam. Es uzskatu, ka šis ir viens no veidiem, kā audzināt patriotismu, piederību. Ir prieks, ka bērni ģimenē turpina parādīt, uzsvērt šo piederību. Esmu pārliecināta – mākslīgi svētkus nevajag svinēt, bet pietiek, ja svinīgi uzklājam galdu, visi kopā sasēžamies un paēdam svētku mielastu. Ir tikai nedaudz jārada noskaņa, lai būtu svētki.
19.11.2024.