Lai gan Dzelzavas pamatskolas gaiteņos un klasēs šobrīd nedzird bērnu smieklus un čalas, jo mācību process norit attālināti, tomēr skolā jūtama liela rosība.
– Šogad esam saņēmuši pozitīvu ziņu – Madonas novada pašvaldības deputāti ir apstiprinājuši projektu centrālās apkures ievilkšanai skolā. Plānots, ka šie darbi tiks uzsākti jau jūnijā. Tāpat ir piešķirts finansējums arī citiem remontdarbiem, lai pēc elektroinstalācijas nomaiņas un siltummezglu sakārtošanas skola atkal iegūtu estētisku izskatu, būtu tīra un patīkama, – norāda Dzelzavas pamatskolas direktore Indra Zukure. – Jau šobrīd ir uzsākti sagatavošanās darbi, un zēnu un meiteņu mājturības kabineti tiek iekārtoti atbilstīgi jaunajām kompetencēm. Šie darbi tiek veikti, lai veiksmīgāk varētu uzsākt nopietnākus remontdarbus. Pašlaik vienā kabinetā jau ir demontēta grīda, tāpat jāveic vēl citi sagatavošanās darbi, lai process ritētu bez aizķeršanās. Plānotie darbi ir lieli, bet noteikti tie jau būs realizēti līdz 1. septembrim, kad tiks uzsākts jaunais mācību gads. Lielu atbalstu un aktīvi rīcību šajā procesā sniedz īpašumu uzturēšanas nodaļas vadītāja Ņina Stiprā un Dzelzavas un Sarkaņu pagasta pārvalžu vadītājs Sandis Kalniņš.
Kamēr skolā tiek uzsākti remontdarbi, bērni mācās attālināti. Šādā režīmā skola strādā jau kopš 13. marta, un, kā atzīst skolas direktore, process norit daudz veiksmīgāk, nekā sākotnēji tika cerēts.
– Šajā laikā, kamēr norisinās attālinātais mācību process, skolotāji strādā ar vēl lielāku atbildību, ir krietni noslogotāki. Nepārtraukti ir vajadzīga kontrole, uzmundrinājums, tiešsaiste ar skolēnu, lai viņu atbalstītu un iedrošinātu. Atbalsts nepieciešams arī ģimenei. Lielu darbu iegulda arī vecāki, palīdzot bērniem mācībās. Bet šajā laikā skola ir atvērta bērniem. Ja skolēnam attālināta mācīšanās sagādā problēmas, ir nepieciešama skolotāju palīdzība, bērns var nākt uz skolu un individuāli ar skolotāju pildīt uzdevumus, izprast mācību vielu. Šī situācija ir izaicinājums, un ikviens sāk pagurt no tās. Jau pavisam drīz būs mācību gada noslēgums, kad attālinātais mācību process noslēgsies, un gan skolotāji, gan bērni un vecāki varēs atpūsties, – stāsta Indra Zukure.
Negaidītu pārsteigumu Dzelzavas pamatskolai 24. martā sarūpēja „Skrides fonds", dāvinot sešus planšetdatorus un LMT rūterus ar bezlimita interneta pieslēgumu.
– Sadarbība ar „Skrides fondu" skolai ir jau astoto gadu. Šis bija ļoti patīkams pārsteigums, saņemot viedierīces, lai skolēniem atvieglotu mācību procesu. Tāpat „Skrides fonds" atbalsta mūsu skolas skolēnus eksaktajās zinībās un mākslā. Eksaktajās zinībās divas reizes gadā skolēni saņem naudas prēmijas uz vidējās atzīmes pamata šajos mācību priekšmetos. Savukārt vizuālajā mākslā reizi gadā tiek izsludināts konkurss, un skolēni zīmē zīmējumus, iesniedz skolā, kur zīmējumiem tiek uzlikti kodi, lai „Skrides fondā" nenojaustu, kas konkrēto darbu ir zīmējis. Šāds konkurss tika izsludināts arī šajā mācību gadā, un tas ir noslēdzies. Šoreiz tēma – „Dzīvesprieks un darītgriba sākas ar izbrīnu par pasaules skaistumu" (Imants Ziedonis). Pirmo četru klašu grupā konkursā tika iesniegti astoņpadsmit darbi, bet 5.-9. klašu grupā – deviņpadsmit. Bērni labprāt piedalās šajā konkursā. Bet priecīgo vēsti un balvas skolēni saņem mācību gada izskaņā – 31. maijā. Šogad gan tā situācija ir citādāka, taču bērni balvas saņems, – atzīst skolas direktore.
06.05.2020.