ĒRGĻU novada Ērgļu vidusskolā pilnā sparā rit gatavošanās jaunajam mācību gadam, kas vairs nav aiz kalniem. Nākamā nedēļa ir pēdējā, kad skolēni var baudīt vasaras sniegto atpūtu un bezrūpīgi līksmoties.
– Jauno mācību gadu ietekmē divi būtiski apstākļi – vīrusa ierobežošanas pasākumi un kompetenču pieeja, pēc kuras mācības visās Latvijas skolās uzsāks 1., 4., 7. un 10. klašu skolēni. Mums ir šie divi faktori jāapvieno, tiem jāiet roku rokā vienam ar otru. Skolai jānodrošina bērniem kvalitatīva kompetenču izglītība. vienlaikus domājot par visiem vīrusa ierobežošanas pasākumiem, – informē Ērgļu vidusskolas direktore Inese Šaudiņa.
Viņa min, ka pavasara periodā, kad vīruss sākās, skolēniem bija jādomā par to, kā patstāvīgi mācīties (kompetenču pieejas ietvaros to sauc par pašvadīto mācīšanos), kā arī jāapgūst digitālo tehnoloģiju lietošanas prasmes.
– Skolēniem nācās plānot savu laiku un patstāvīgi vadīt savu darbu, apzināties vajadzību pēc tā. Viens no mūsu mērķiem šogad ir veicināt viņu un arī skolotāju digitālo prasmju lietojumu. Mācībspēki apmeklē dažādus seminārus un kursus, kuros tiek stāstīts par kompetenču izglītību. Skolotāji ievieš kompetences savos mācību priekšmetos, savukārt skolas vadība rūpējas par kompetenču izglītības ieviešanas kvalitatīvu īstenošanu skolas līmenī, arī tas ir svarīgs mūsu mērķis. Mācību gada pirmajā semestrī daudz laika veltīsim tieši skolēnu un pedagogu digitālo prasmju attīstībai, – stāsta Inese Šaudiņa.
21.08.2020.