9. augustā desmit drosmīgas sievietes Ošupes pagasta multifunkcionālajā centrā „13. km" sāka šūt katra savu lina kleitu. Šāda iespēja būs vēl desmit daiļā dzimuma pārstāvēm, kas kopā ar Antru Cimiņu Madonas novada NVO projekta „Katrai savu linu kleitu" ietvaros piegriezīs, mērīs un šūs savu „štāti".
Biedrības „Pauze AD" projekta ietvaros varēja apmaksāt pasniedzējas algu, bet audumus iegādājās dalībnieces par saviem līdzekļiem.
– Priecē, ka tiešām daudzas sievietes vēlējās apgūt ko jaunu un šūt sev kleitu. Pirmās grupas meitenes, tikušas pie savām kleitām, atzina, ka tas nav bijis nemaz tik viegli un bijis sevi jāmotivē, lai darbu paveiktu. Bet ļoti laba motivācija bijām viena otrai. Reizēm pasmējāmies par kādu šķībāku vīli vai vienkārši par joku. Patīkama atmosfēra „13. km", kad vienmēr vari uztaisīt sev tēju vai kafiju un aizmirst ikdienu. Visgrūtākais laikam ir pareizi piediegt izgriezto piegrieztni, bet šķiet, ka visi posmi ir grūti, ja neesi šuvējs. Sajūta par kleitu ir brīnišķīga. Lai vairāk tādu iespēju sevi pilnveidot un mācīties! – iespaidos dalījās Dace Kalniņa.
– Jau iepriekš centrā „13. km" esam darinājušas pastalas, pērļojušas vainagus, šuvušas un audušas. Šis projekts savā ziņā ir kā turpinājums jau bijušajiem. Centrā ir pieejamas arī šujmašīnas, overloks un izšujamā mašīna, šāda veida aktivitāte atkal rosina darboties, izmantot mūsu lieliskos resursus un pilnveidot sevi. Lai kādi arī būtu apstākļi tagad, vai patiešām nezināmā nākotne, tas īsti sievišķīgu un gudru dāmu neatturēs no sevis pilnveidošanas un personības attīstīšanas, un kur nu vēl vairāk celt savu pašapziņu, kā uzvelkot pašai savu lina kleitu!
18.08.2021.