Daudzviet sniegs jau nokusis, un var ķerties pie aktuālākajiem pavasara darbiem. Viens no tiem noteikti ir teritorijas sakopšana.
Kalsnavas pagastā jau iepriekš divas reizes gadā īpašumu uzturēšanas nodaļas darbinieki laiku veltīja, lai sakoptu ceļmalas, lasot atkritumus.
Aizvadītajā nedēļā ceļa posmos Aiviekste-Jaunkalsnava tika savākti 15 maisi ar atkritumiem, pāris riepas, mašīnas detaļas, savukārt posmā Veckalsnava-Jaunkalsnava – 25 maisi ar atkritumiem, kanna, putuplasta gabali.
– Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, šoreiz salasīto atkritumu ir mazāk, tomēr joprojām tie ir atrodami ceļmalās, – norāda Māris Stiprais, Kalsnavas īpašumu uzturēšanas nodaļas vadītājs. – Pavasarī un rudenī apsekojam ceļmalas un salasām visus atkritumus, tomēr arvien vēl ir cilvēki, kuri pamanās tos izsviest. Starp dažādiem tukšajiem iepakojumiem šoreiz atradām arī dažādas auto daļas un riepas. Atkritumu daudzums ir samazinājies, jācer, ka cilvēki kļuvuši kārtīgāki, vairāk piedomā par vides tīrību. Lai gan šie ir valsts autoceļi, tomēr šo darbu darām, jo ceļš iet caur mūsu pagastu. Vēlamies, lai apkārt ir tīrs un sakopts, lai cilvēki, kas iebrauc mūsu pagastā, jūtas patīkami. Katru dienu arī ciemu centros darbinieki dodas salasīt atkritumus. Jāsaka, ka to ir kļuvis krietni mazāk. Domāju, tas ir tikai tāpēc, ka iedzīvotājiem ir pieejamas atkritumu urnas. Pagastā tās esam izvietojuši ļoti daudz, lai risinātu atkritumu problēmas.
6.04.2022.