14. augustā Biksēres muižā notika 1. tamborēšanas čempionāts. Daudziem droši vien radīsies jautājums, kas tas tāds un kā izpaužas sacensība.
Katra dalībniece saņēma tehnisko rakstu, pēc kura divu stundu laikā bija jānotamborē paraudziņš. Vērā tika ņemts gan ātrums, gan kvalitāte. Dalībnieču vidū bija gan pieredzējušas meistares, gan tādas rokdarbnieces, kam tas ir vienkārši vaļasprieks. Pārstāvēts tika Madonas novads, kā arī Alūksnes, Gulbenes, Siguldas un Bauskas novads, kopā 11 dalībnieču. Vecākajai dalībniecei bija 88 gadi, bet jaunākajai 28. Kā jau jebkurās sacensībās tika nominēti čempioni, kaut gan, kā atzina žūrija, vērtēt bija ļoti grūti un visas dalībnieces bija īstas profesionāles. Par veiksmīgākajām tika atzītas Sandra Eglīte no Zaubes, Inga Ķestere no Grundzāles un Sandra Jansone no Bauskas.
Paldies Laimai Garajai un Vandai Podiņai par veiksmīgu čempionāta norisi un Sarkaņu pagasta pārvaldes darbiniekiem par atbalstu it visā!
VALDA KĻAVIŅA,
tautas nama „Kalnagravas"
un Amatu skolas vadītāja
25.08.2021.