ĒRGĻOS februāris ir aktīvs laiks ziemas prieku baudīšanai. Cik vien laikapstākļi ļauj, var gan no sirds izslidoties, gan uzspēlēt hokeju, gan slēpot.
– Šo ziemas sezonu uzsākām agri. Pateicoties labvēlīgajiem laikapstākļiem, slidot varējām jau no 21. novembra. Protams, ar nelieliem pārtraukumiem, jo ir bijuši arī atkušņi, kad ziemas priekus baudīt nevarēja. Februāris ir ļoti piemērots laiks, lai organizētu sporta dienu, šogad tās būs trīs. Iepriekš visas aktivitātes norisinājās vienā dienā, bet iedzīvotāji ir ļoti aktīvi, labprāt iesaistās dažādos sporta veidos, bet nevar visu apvienot, tāpēc šoreiz katram sporta veidam atvēlēta sava diena. Pirmā diena tika aizvadīta jau svētdien, kad uz Pulgošņa ezera norisinājās zemledus makšķerēšanas čempionāts. Pavisam piedalījās 32 makšķernieki no dažādiem pagastiem, – pastāsta Aldis Jēkabsons, sporta pasākumu organizators Ērgļos. – Savukārt jau 18. februārī Ērgļos būs diena uz slidām. Mazākiem bērniem būs dīķa hokejs un slidošana, dažādi sīkmači un hokejs pieaugušajiem. Tāpat varēs papikoties, braukt ar ragaviņām no kalna un daudzas citas aktivitātes, lai interesanti būtu ne tikai dalībniekiem, bet arī līdzjutējiem. Inventāru varēs arī iznomāt uz vietas. Pēc hokeja finālspēles būs apbalvošana, bet ar siltu tēju un zupu varēs sildīties pie ugunskura. 24. februārī Ērgļos norisināsies Latvijas skolu Ziemas festivāls, savukārt mēs izmantosim iespēju un dienu uz slēpēm organizēsim nākamajā dienā. Esam ieplānojuši gan biatlonu un sprintu, gan brīvo slēpojumu un sīkmačus – slēpojums uz vienas slēpes, slēpojums ar lielajām slēpēm un citi. Jācer, ka laikapstākļi būs labvēlīgi un ziemas priekiem varēsim nodoties no sirds.
7.02.2023.