MURMASTIENES pagastā šobrīd apmeklētājiem slēgta pārvaldes ēka un Murmastienes pamatskola. Arī bibliotēkā iespējama tikai bezkontakta grāmatu apmaiņa, bez iestādes apmeklēšanas klātienē.
Murmastienes pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Mozga pastāstīja, ka pārvaldē ar „Covid-19" saslimusi kāda darbiniece, saslimšana konstatēta arī pirmsskolas posmā.
– Pēdējā tikšanās ar saslimušo pārvaldes darbinieci mums bija pagājušajā trešdienā, piektdien viņai parādījās simptomi. Mēs pārējie trīs darbinieki, ievērojot noteikto, devāmies pašizolācijā. Piesardzību jau ievērojam arī ikdienā, katrs esam savā kabinetā, bet tāpat dokumentus nākas nodot vai kādus jautājumus īsi pārrunāt –
minimāla saskarsme bija. Lai neapdraudētu citus, devāmies pašizolācijā un strādājam attālināti. Tiekam galā arī ar sniega tīrīšanu, kas šobrīd aktuāli no saimnieciskajiem darbiem. Nekas jau neapstājas, iedzīvotāji var zvanīt, rakstīt uz e-pastu un risināt nepieciešamos jautājumus. Vienīgi kase šobrīd nestrādā klātienē. Arī bibliotēkā klātienē apmeklējumi nenotiek, tātad arī tur caur internetbanku kādu brīdi nevarēs samaksāt – cilvēki jau bija sākuši mācīties un maksāt caur internetbanku. Toties grāmatas bibliotēkā var apmainīt bezkontakta veidā –
tādā ziņā bibliotēka turpina strādāt. Bubulis ienācis arī Murmastienes pamatskolā, parādījies pirmsskolā. Uz 22. februāri visam jau vajadzētu būt labi; ceram ar nākamo nedēļu skolu atvērt, – informēja Jānis Mozga. Viņš atzina, ka ir dažas lietas, ko „Covid-19" licis saprast, ka ērti var izdarīt arī attālināti, taču lauku cilvēkiem pietrūkstot cilvēciskā kontakta. – Laukos cilvēki ir pieraduši ne tikai atnākt samaksāt vai iesniegt dokumentus, bet darbiniekus arī kaut redzēt, parunāt. Cits ar citu tomēr esam pazīstami. Cilvēkiem jāvēlē, lai tests ir negatīvs, bet mēs paši – pozitīvi! – ar smaidu noteica pārvaldes vadītājs.
19.02.2021.